2086 - uniwersalne złączki PCB z przyciskiem do kompaktowych urządzeń elektronicznych

| Technika

Głównym wyzwaniem w rozwiązaniach PCB dla konstrukcji małogabarytowych jest zapewnienie najwyższych parametrów łączeniowych w jak najmniejszym rozmiarze złącza przy łatwej obsłudze zarówno podłączania, jak i rozłączania oprzewodowania. Złączki z serii 2086 są idealnym połączeniem tych wszystkich cech.

2086 - uniwersalne złączki PCB z przyciskiem do kompaktowych urządzeń elektronicznych

Wymiary złączy

Ponieważ wymiary złączek po bocznym obrysie to jedynie 7,8 × 13,6 mm, z powodzeniem zmieszczą się w każdej konstrukcji elektronicznej wymagającej okablowania przewodami do 1,5 mm². Jednorzędowe ułożenie podłączanych przewodów umożliwia wykorzystanie ich w urządzeniach wymagających bezpośredniego oprzewodowania z zewnątrz, przy maksymalnym uproszczeniu przejścia przez obudowę. Prostokątny obrys zewnętrzny złączek doskonale spełnia te założenia.

Do montażu przewlekanego jest dostępne wyprowadzenie pinów lutowniczych prostopadle lub równolegle do płaszczyzny podejścia przewodami, co umożliwia dowolne wyjście okablowaniem z urządzenia. Możliwe są również rozwiązania do montażu powierzchniowego. I to wszystko w rastrach 3,5 oraz 5 mm z dwoma pinami lutowniczymi na każde pole.

Jeżeli aplikacja wymaga zachowania większych odstępów izolacyjnych pomiędzy pinami lutowniczymi, można wybrać wersję z pojedynczymi pinami, ale ułożonymi naprzemiennie. Wówczas znamionowe napięcie pracy złączki dla rastra 5 mm wynosi aż 500 V dla stopnia zanieczyszczenia 2.

Technika zacisku Push-in

Zastosowanie w zaciskach złączek sprężyny typu Push-in CAGE CLAMP umożliwia wtykowy montaż przewodów:

  • jednodrutowych w zakresie przekrojów 0,14…1,5 mm²
  • linkowych z tulejkami bezkołnierzowymi: 0,25…1,5 mm²
  • linkowych z tulejkami i kołnierzem: 0,25...0,75 mm²

Montaż przewodów linkowych (0,14...1,5 mm²) oraz demontaż wszystkich rodzajów przewodów odbywa się za pomocą przycisku i narzędzia. Przyciskiem otwierającym zacisk manipulujemy równolegle do kierunku podejścia przewodem.

Parametry elektryczne

Złączki przystosowane są do parametrów znamionowych największego przekroju podłączanego oprzewodowania, co oznacza, że mogą pracować z maksymalnym prądem obciążenia 17,5 A zgodnie z normami IEC lub 10 A zgodnie z UL. Złączki z serii 2086 są oferowane w wariantach:

  • od 2 do 12 pól dla rastra 3,5 mm
  • od 2 do 8 pól dla rastra 5 mm.

Istnieje możliwość otrzymania zamówionych złączek w opakowaniu typu tape-and-reel, dzięki czemu seria 2086 może być bezpośrednio wykorzystywana w montażu automatycznym zarówno w procesie THT, jak i SMT.

Dzięki zwartej budowie oraz bardzo dobrym parametrom elektrycznym seria 2086 z powodzeniem znajdzie zastosowanie w automatyce przemysłowej i domowej, produkcji maszyn i urządzeń, jak również w inżynierii transportu.

Jarosław Idzik, product manager, WAGO ELWAG

WAGO ELWAG
https://www.wago.com/pl/technika-laczeniowa/zlacza-do-pcb/seria-2086