Elproma Elektronika - Twój dostawca nowoczesnych technologii

| Energetab 2013

Elproma Elektronika istnieje od 1992 roku i jest głównym dostawcą przełączników i złączy na rynku polskim, a od ponad 10 lat producentem urządzeń do bezprzewodowej transmisji danych GSM/GPRS. Firma dysponuje ofertą pozwalającą swobodnie dopasować wybrane elementy do potrzeb projektu, zaoszczędzając tym samym licznych kłopotów z adaptacją rozwiązań do tego, co oferuje powszechnie rynek w Polsce.

Elproma Elektronika - Twój dostawca nowoczesnych technologii

Początkowo zajmowaliśmy się wyłącznie dystrybucją modułów GSM/GPRS/UMTS oraz wspieraniem aplikacji klienta przy ich wdrażaniu. Wraz ze zdobytą na tym polu wiedzą i doświadczeniem udostępniliśmy naszym klientom możliwość skorzystania z naszych usług w dziedzinie projektowania części sprzętowej i oprogramowania oraz możliwości wykonania prototypów.

W znacznym stopniu zwiększyło to atrakcyjność naszej oferty oraz zdecydowanie ułatwiło naszym klientom proces wdrażania. Zainwestowaliśmy w nowy sprzęt do prototypowania, dzięki czemu oferujemy produkcję prototypów płytek PCB na podstawie przesłanego projektu. Nasi klienci uzyskali nieodpłatny dostęp do usług, które do tej pory często były przeszkodą w podjęciu decyzji o przeprojektowaniu własnych urządzeń i systemów. Dzięki tym wszystkim działaniom wyznaczyliśmy nowe standardy obsługi klienta, które stawiają naszą firmę w światowej czołówce dostawców rozwiązań M2M.

Komunikacja bezprzewodowa

Komunikacja bezprzewodowa to najszybciej rozwijająca się gałąź elektroniki. W dziale M2M oferujemy szeroką i ciekawą ofertę modułów, ale również wszelkiego rodzaju akcesoria dodatkowe, takie jak anteny czy złącza. Jesteśmy dystrybutorem renomowanych firm jak: Telit (moduły GSM, GPRS, Edge, 3G, LTE, CDMA GPS, Glonass, ZigBee, M-BUS, Short Range), Septentrio oraz OriginGPS, Bluegiga (moduły Bluetooth oraz Wi-Fi).

Szczególnie ważną dla polskich producentów w dziedzinie M2M grupą są moduły firmy Telit, będącej światowym liderem sprzedaży.

Na uwagę zasługuje nowy moduł SE880 Jupiter. Jest najmniejszym, ultraczułym i najbardziej zaawansowanym 48-kanałowym modułem GPS SiP na świecie. Jupiter SE880 bazuje na zaawansowanej technologii 3D, która poprawia odczyt pozycji i sprawia, że jest ona jeszcze bardziej dokładna.

Dzięki ultrakompaktowej obudowie QFN i pracy w rozszerzonym zakresie temperatur. Jupiter SE880 jest doskonałą platformą dla wielkoseryjnych urządzeń. Moduł zawiera wydajny procesor baseband, zintegrowany układ LNA oraz dodatkowy filtr 2,4 GHz. Jupiter SE880 wymienia wszystkie informacje GPS poprzez standardowy protokół NMEA na porcie szeregowym.

Ciekawą propozycją dla rynku motoryzacyjnego jest z kolei moduł LE920. Umożliwia on szybką komunikację w sieciach komórkowych LTE oraz jest w pełni zgodny z HSPA+. Moduł LE920 jest również całkowicie zgodny z istniejącymi sieciami EDGE oraz GSM/GPRS za sprawą zintegrowanego czterozakresowego transceivera radiowego.

Dzięki temu może przesyłać dane nawet w miejscach niepokrytych przez sieci 3G oraz 4G. LE920 może zostać opcjonalnie wyposażony we wbudowany odbiornik GPS/GLONASS oraz obwód dodatkowej anteny (tzw. diversity antenna), celem uniknięcia martwych stref. Rozbudowany zestaw interfejsów (m.in. USB 2.0 HS, UART, SPI, I²C, wielofunkcyjne GPIO) umożliwia łatwą integrację z urządzeniami peryferyjnymi oraz elementami wykonawczymi. Zintegrowany stos UDP/TCP/IP oraz dostępne kanały przetworników ADC i DAC zapewniają dodatkową funkcjonalność bez podnoszenia kosztów.

Firma Telit wprowadziła również do oferty najmniejszy moduł 2G - GE866, a w listopadzie bieżącego roku ukaże się wersja czterozakresowa Quad-Band 850/900/1800/1900 MHz. Moduł ten ma wymiary 13,4×17,4 mm i jest szczególnie rekomendowany do nowych projektów. Obudowa w technologii LGA pozwala na łatwą integrację oraz zmniejsza koszt produktu końcowego.

Łatwość produkcji i mały rozmiar tworzą z niego idealne rozwiązanie do aplikacji stosowanych w systemach ochrony mienia i kontroli dostępu, automatyce, telemedycynie, w produkcji inteligentnych liczników i terminali POS. Jak wszystkie produkty Telit, ten również ma możliwość wgrywania zdalnie firmware'u poprzez dostępne sieci komórkowe oraz możliwość programowania w języku Python.

W aplikacji można korzystać z dostępnych analogowych i cyfrowych interfejsów modułu, którymi steruje się za pomocą komend AT. Moduł wyróżnia się niskim poborem prądu i jest doskonałą platformą dla aplikacji mobilnych, wymagających długiej pracy urządzeń zasilanych z baterii.

Moduły Bluetooth i Wi-Fi

Na szczególną uwagę zasługuje także grupa modułów Bluetooth. Naszym głównym dostawcą jest w tym obszarze renomowana firma Bluegiga - wiodący dostawca modułów komunikacyjnych. Oferuje urządzenia o wysokiej skali integracji, spełniające najwyższe normy i wymagania klienta. Produkty Bluegiga są zaprojektowane tak, aby mogły docierać na różne rynki, takie jak opieka medyczna, sport, fitness, motoryzacja, audio oraz przemysł.

W dziedzinie komunikacji bezprzewodowej Wi-Fi jest jednym z najbardziej powszechnych sposobów łączności, zapewniającym bezpieczne, niezawodne i szybkie połączenia bezprzewodowe IP. Do takich aplikacji Bluegiga kieruje moduł WF111, który przeznaczony jest do pracy z hostem zawierającym interfejs SDIO oraz system operacyjny Linux lub Android.

Z kolei moduł WF121 zawiera dodatkowo wydajny mikrokontroler, który eliminuje potrzebę stosowania zewnętrznego hosta i zawiera kompletny stos TCP/IP oraz stos Wi-Fi z obsługą WEP/WPA/WPA2. Za sprawą SDK moduł można programować w języku BG Script, analogicznie jak BLE112. Podobnie dostępne jest BG Lib do obsługi BG API w przypadku, gdy aplikacja wymaga jednak użycia zewnętrznego hosta. Podstawowym atutem obu modułów jest ich energooszczędność. WF111 może pracować w trybie uAP, tj. umożliwia dołączenie maksymalnie 8 stacji.

Wsparcie Elpromy

Elproma zapewnia kompetentną własną pomoc techniczną dla oferowanych produktów. Firma zatrudnia wykwalifikowanych pracowników i inżynierów wspierających obsługę klienta. Budujemy naszą działalność na współpracy i przejrzystości. Szukamy alternatywnych sposobów rozwiązywania problemów, koncentrujemy się na ciągłym rozwoju. Skontaktuj się więc z nami, aby dowiedzieć się więcej o tym, jak możemy pomóc w tworzeniu połączeń bezprzewodowych.

Elproma Elektronika
www.elproma.com.pl