Zasilanie / Produkty

Konwerter DC-DC z przełączanymi pojemnościami do systemów zasilania z szyną pośrednią 12 V
Źródła zasilania

Konwerter DC-DC z przełączanymi pojemnościami do systemów zasilania z szyną pośrednią 12 V

Konwerter DC-DC serii MagI³C-FDSM-36-V w wersji o napięciu wyjściowym 12 V
Źródła zasilania
Konwerter DC-DC serii MagI³C-FDSM-36-V w wersji o napięciu wyjściowym 12 V
Konwertery DC-DC serii MagI³C-FDSM-36-V z oferty firmy Wurth Elektronik mogą być stosowane jako zamienniki tradycyjnych liniowych regulatorów napięcia L78x, oferując znacznie większą sprawność energetyczną (95% vs. 50%). Do oferty firmy wchodzi obecnie najnowszy wariant, pracujący z ustalonym fabrycznie napięciem wyjściowym, wynoszącym 12 V i oferujący wydajność prądową 1 A. Podobnie, jak wcześniejsze wersje, akceptuje on napięcie wejściowe z zakresu od 16 do 36 VDC.
Kontroler ACF do ultraenergooszczędnych ładowarek i zasilaczy sieciowych o mocy do 100 W
Podzespoły półprzewodnikowe
Kontroler ACF do ultraenergooszczędnych ładowarek i zasilaczy sieciowych o mocy do 100 W
Nowy kontroler ACF (active clamp flyback) SZ1131 firmy Silanna Semiconductor pozwala obniżyć pobór mocy w ładowarkach i zasilaczach sieciowych w stanie aktywnym i standby, równocześnie ograniczając liczbę podzespołów i wymaganą powierzchnię płytki drukowanej. Zapewnia sprawność sięgającą 95% w całym zakresie dopuszczalnego napięcia wejściowego od 90 do 264 VAC, natomiast jego pobór mocy w trybie standby nie przekracza 20 mW (również w jedno- i wieloportowych ładowarkach USB PD).
Płytka ewaluacyjna energooszczędnego zasilacza 200 W do odbiorników TV LED/OLED
Źródła zasilania
Płytka ewaluacyjna energooszczędnego zasilacza 200 W do odbiorników TV LED/OLED
Nowa płytka ewaluacyjna STEVAL-NRG011TV firmy STMicroelectronics ułatwia projektowanie energooszczędnych zasilaczy do odbiorników TV LED/OLED, pozwalając spełnić najostrzejsze kryteria w zakresie sprawności energetycznej i poboru mocy w trybie czuwania. Została zrealizowana na bazie STNRG011 - rezonansowego konwertera LLC z układem korekcji PFC. Konfiguracja i dostrajanie parametrów pracy nie wymagają tworzenia oprogramowania, gdyż cyfrowe algorytmy sterowania są na stałe zaprogramowane w pamięci ROM, a producent dostarcza zestaw przykładowych parametrów przechowywanych w programowalnej pamięci NVM.
Konwerter DC-DC step-down o wymiarach 2,0 x 1,8 x 0,6 mm i wydajności prądowej 600 mA
Podzespoły półprzewodnikowe
Konwerter DC-DC step-down o wymiarach 2,0 x 1,8 x 0,6 mm i wydajności prądowej 600 mA
XD9707/08 to synchroniczny konwerter DC-DC step-down z p-kanałowym tranzystorem przełączającym MOSFET high-side i n-kanałowym tranzystorem MOSFET low-side, mogący pracować przy współczynniku wypełnienia PWM sięgającym 100%. Charakteryzuje się szerokim zakresem napięcia wejściowego od 3,0 do 36,0 V i wydajnością prądową 600 mA przy wymiarach obudowy zaledwie 2,0 x 1,8 x 0,6 mm. Umożliwia programowanie napięcia wyjściowego dzielnikiem rezystorowym w zakresie 1,8...12 V.
Nowe układy mocy rodziny MasterGaN do zastosowań w energooszczędnych przetwornicach DC-DC
Podzespoły energoelektroniczne
Nowe układy mocy rodziny MasterGaN do zastosowań w energooszczędnych przetwornicach DC-DC
Oferta układów mocy MasterGaN firmy STMicroelectronics, obejmująca wcześniej wersje MasterGaN1, MasterGaN2 i MasterGaN4, produkowane na zakres mocy znamionowych od 65 do 400 W, powiększyła się o dwie nowe serie: MasterGaN3 (45 W) i MasterGaN5 (150 W), zapewniając projektantom większą elastyczność w doborze komponentów do realizacji zasilaczy impulsowych, ładowarek, układów korekcji PFC i przetwornic DC-DC.
Przełącznik zasilania o wydajności prądowej 500 mA i charakterystyce diody idealnej
Podzespoły półprzewodnikowe
Przełącznik zasilania o wydajności prądowej 500 mA i charakterystyce diody idealnej
XC8110 to opracowany przez firmę Torex przełącznik zasilania, oferujący charakterystykę diody idealnej. Pracuje w zakresie napięcia wejściowego od 1,5 do 6 V i zapewnia wydajność prądową 500 mA. Zawiera wejście chip enable, ogranicznik prądu wejściowego i wyjściowego (850 mA) oraz zabezpieczenie termiczne.
Układ zarządzania zasilaniem do mikroprocesorów Renesas serii RZ/V2L i RZ/G2L
Podzespoły półprzewodnikowe
Układ zarządzania zasilaniem do mikroprocesorów Renesas serii RZ/V2L i RZ/G2L
RAA215300, nowy układ zarządzania zasilaniem do mikroprocesorów RZ/V2L i RZ/G2L firmy Renesas, skraca czas projektowania i zwiększa niezawodność systemu. Może być implementowany na tanich 4-warstwowych płytkach drukowanych. Zawiera 9 kanałów zasilających (6 regulatorów buck i 3 regulatory LDO), układ ładowania akumulatorów i superkondensatorów oraz zegar RTC. Może współpracować z pamięciami DDR4, DDR4L, DDR3 i DDR3L korzystającymi z szyn zasilających VREF, VTT i VPP. Dzięki modulacji spread spectrum i trybowi ultradźwiękowemu nadaje się do zastosowań w aplikacjach audio oraz aplikacjach szczególnie wrażliwych na zaburzenia elektromagnetyczne. Ponadto, szeroki zakres temperatury pracy od -40 do +105°C pozwala na jego zastosowania w elektronice przemysłowej.
6-watowe zasilacze sieciowe o zakresie napięcia wejściowego od 85 do 530 VAC
Źródła zasilania
6-watowe zasilacze sieciowe o zakresie napięcia wejściowego od 85 do 530 VAC
Miniaturowe, 6-watowe zasilacze sieciowe serii PSC06HS wyróżniają się szerokim zakresem napięcia wejściowego od 85 do 530 VAC, umożliwiającym korzystanie zarówno ze źródeł jednofazowych, jak i napięć międzyfazowych 100, 115, 230, 277 i 480 VAC. Są produkowane w postaci modułów standardowych rozmiarów 2" x 1", przeznaczonych do montażu na płytkach drukowanych. Oferują wzmocnioną izolację do 4 kVAC oraz zostały wyposażone w filtr EMI, zapewniający zgodność z wymogami normy EN 55032 w zakresie emisji elektromagnetycznej i EN 55024 w zakresie odporności na zaburzenia zewnętrzne, bez potrzeby stosowania elementów zewnętrznych.
Konwertery DC-DC o mocy 3...40 W ze wzmocnioną izolacją do 3 kV AC
Źródła zasilania
Konwertery DC-DC o mocy 3...40 W ze wzmocnioną izolacją do 3 kV AC
Firma Traco Power dodaje do oferty cztery nowe serie konwerterów DC-DC ze wzmocnioną izolacją do 3 kV AC, pokrywające zakres mocy znamionowych od 3 do 40 W. Są one zamykane w obudowach DIP-24 (seria THR 3WI) oraz 2" x 1" (serie THR 10WI, THR 20WI i THR 40WI). Pod względem odporności na udary i wibracje są zgodne z wymogami normy EN 61373. Dzięki wbudowanym filtrom wejściowym, spełniają wymogi normy EN 55032 class A w zakresie kompatybilności elektromagnetycznej.

Zobaczyć obiekt oczami radaru, czyli dlaczego potrzebujemy laboratorium do pomiarów RCS?

Radar postrzega świat inaczej niż człowiek. Zamiast obrazu tworzonego przez światło widzialne rejestruje echo wysłanej fali elektromagnetycznej. Na odpowiedź radarową obiektu wpływają nie tylko jego rozmiary, lecz także kształt, zastosowane materiały, częstotliwość oraz kierunek obserwacji. Dlatego dwa przedmioty o podobnych wymiarach mogą być dla radaru widoczne zupełnie inaczej. Jak zatem sprawdzić, co radar rzeczywiście "widzi"? Służą temu pomiary RCS, prowadzone między innymi w specjalistycznych laboratoriach, które zapewniają kontrolowane i powtarzalne warunki oraz umożliwiają uzyskanie dokładności wymaganej w danym zastosowaniu.
Zapytania ofertowe
Unikalny branżowy system komunikacji B2B Znajdź produkty i usługi, których potrzebujesz Katalog ponad 7000 firm i 60 tys. produktów