Google kupuje firmę projektową Agnilux

W ślad za Applem, również Google dokonał transakcji na rynku fuzji i przejęć firm półprzewodnikowych kupując projektanta układów scalonych, twierdzą źródła rynkowe.

Posłuchaj
00:00

Przejęta firma nazywa się Agnilux i została założona przez elektroników projektantów z firmy wcześniej przejętej przez Apple’a, z którego jednak odeszli, aby ponownie rozwinąć działalność jako niezależna firma.

Obserwatorzy rynku spekulują, że firma projektowa mogła proponować Google’owi obniżenie zużycia prądu podczas pracy serwera, projektując układ oparty na ARM, zdolny do przetwarzania wielopotokowego.

Podobny projekt z wykorzystaniem licencji ARM zespół firmy wcześniej wykonywał dla Apple’a. Amerykańskie forum inwestycyjne PEHUB poinformowało, że Agnilux prowadził niedawno rozmowy o współpracy strategicznej m.in. z Cisco, Microsoftem i TI.

Powiązane treści
Google zainwestuje 94 mln dolarów w instalacje fotowoltaiczne
Google przejmie Motorola Mobility za 12,5 mld dolarów
Google musi zniszczyć prywatne dane pobrane z sieci WiFi
Nokia oskarża Apple o naruszenie patentów
ARM współpracuje z Google
Zobacz więcej w kategorii: Gospodarka
Zasilanie
Trina Storage i Stiemo zbudują w krajach bałtyckich sieć potężnych magazynów energii
Projektowanie i badania
Dania chce mieć najpotężniejszy na świecie komputer kwantowy
Elektromechanika
Dold wzmacnia międzynarodową obecność - tworzy nowy oddział sprzedaży w Polsce
Projektowanie i badania
Tranzystory diamentowe odmienią elektronikę dużej mocy
Zasilanie
Nowy standard ładowania EV: EVerged i AMPECO połączą siły, by stworzyć sieć 5000 punktów w 2 lata
Aktualności
Portugalia potęgą w zakresie centrów danych?
Zobacz więcej z tagiem: Artykuły
Magazyn
Lipiec 2025
Magazyn
Czerwiec 2025
Targi zagraniczne
Elmässan Stockholm 2025

Komponenty indukcyjne

Podzespoły indukcyjne determinują osiągi urządzeń z zakresu konwersji mocy, a więc dążenie do minimalizacji strat energii, ułatwiają miniaturyzację urządzeń, a także zapewniają zgodność z wymaganiami norm w zakresie EMC. Stąd rozwój elektromobilności, systemów energii odnawialnej, elektroniki użytkowej sprzyja znacząco temu segmentowi rynku. Zapotrzebowanie na komponenty o wysokiej jakości i stabilności płynie ponadto z aplikacji IT, telekomunikacji, energoelektroniki i oczywiście sektorów specjalnych: wojska, lotnictwa. Pozytywnym zauważalnym zjawiskiem w branży jest powolny, ale stały wzrost zainteresowania klientów rodzimą produkcją pomimo wyższych cen niż produktów azjatyckich. Natomiast paradoksalnie negatywnym zjawiskiem jest fakt, że jakość produktów azjatyckich jest coraz lepsza i jeśli stereotyp "chińskiej bylejakości" przestanie być popularny, to rodzima produkcja będzie miała problem z utrzymaniem się na rynku bez znaczących inwestycji w automatyzację i nowe technologie wykonania, kontroli jakości i pomiarów.
Zapytania ofertowe
Unikalny branżowy system komunikacji B2B Znajdź produkty i usługi, których potrzebujesz Katalog ponad 7000 firm i 60 tys. produktów