TSMC rozpoczyna sprzedaż ogniw słonecznych i LED pod własną marką

W ramach przygotowań do wprowadzenia na rynek ogniw fotowoltaicznych i produktów LED, TSMC wyasygnował ostatnio na rozwój zaplecza produkcyjnego i budowę fabryk 2,9 mld dol. Firma zatwierdziła też dofinansowanie w kwocie 5 mln dol. oddziału TSMC Solar North America. W przeciwieństwie do modelu działalności pure play przyjętego przez TSMC do tej pory, firma chce sprzedawać ogniwa słoneczne oraz diody elektroluminescencyjne pod własną marką. Już w obecnym roku rozpocznie się sprzedaż modułów PV z krzemu krystalicznego w Niemczech i w innych krajach europejskich.

Posłuchaj
00:00

Na zlecenie TSMC zaprojektuje i wyprodukuje je w Niemczech Centrosolar Group AG. Za 3 lata TSMC zacznie dostarczać panele cienkowarstwowe wyprodukowane w technologii CIGS we własnych fabrykach, których wydajność ma wynieść 1GW. Z kolei diody LED TSMC ma zacząć produkować w drugiej połowie 2011 r. w kompleksie produkcyjnym Hsinchu Science Park na Tajwanie.

 

W ramach przygotowań do wprowadzenia na rynek ogniw fotowoltaicznych i produktów LED, TSMC wyasygnował ostatnio na rozwój zaplecza produkcyjnego i budowę fabryk 2,9 mln dol. Firma zatwierdziła też dofinansowanie w kwocie 5 mln dol. oddziału TSMC Solar North America. W przeciwieństwie do modelu działalności pure play przyjętego przez TSMC do tej pory, firma chce sprzedawać ogniwa słoneczne oraz diody elektroluminescencyjne pod własną marką. Już w obecnym roku rozpocznie się sprzedaż modułów PV z krzemu krystalicznego w Niemczech i w innych krajach europejskich. Na zlecenie TSMC zaprojektuje i wyprodukuje je w Niemczech Centrosolar Group AG. Za 3 lata TSMC zacznie dostarczać panele cienkowarstwowe wyprodukowane w technologii CIGS we własnych fabrykach, których wydajność ma wynieść 1GW. Z kolei diody LED TSMC ma zacząć produkować w drugiej połowie 2011 r. w kompleksie produkcyjnym Hsinchu Scence Park na Tajwanie.

Powiązane treści
Słabe kwartalne wyniki TSMC
Czarne chmury nad energetyką słoneczną
Rynek półprzewodników do instalacji słonecznych i wiatrowych jest warty 1,4 mld dol.
Celem TSMC na 2011 r. jest wzrost o 20%
TSMC przejmuje fabrykę Powerchipa za 100 mln dol.
Ugoda z TSMC ukazuje skalę kłopotów SMIC
TSMC planuje wejście na rynek LED
TSMC notuje udany II kw.
Zobacz więcej w kategorii: Gospodarka
Projektowanie i badania
Nowe odcinki podcastu Top Tech Voices - od siły ciekawości, po inteligentne miasta przyszłości
Produkcja elektroniki
High-NA EUV wchodzi do gry. ASML zapowiada pierwsze układy w ciągu kilku miesięcy
Komunikacja
Telefónica i Sony uruchamiają pionierską sieć 5G w paśmie 26 GHz - wdrożenie w hiszpańskiej Movistar Arena
Komponenty
Popyt na pamięci HBM przewyższa podaż. SK Hynix i Samsung walczą o rynek AI
Zasilanie
Analog Devices negocjuje przejęcie Empower Semiconductor za 1,5 mld dolarów
Zasilanie
Infineon wspiera zasilanie akceleratora AI Corsair firmy d-Matrix
Zobacz więcej z tagiem: Artykuły
Magazyn
Maj 2026
Magazyn
Kwiecień 2026
Targi krajowe
Targi Euro Target Show 2026

Rozwiązania dotykowe dla inteligentnych wyświetlaczy kokpitowych

Branża motoryzacyjna zmienia się w niespotykanym dotąd tempie, a nowoczesne pojazdy wymagają wyświetlaczy kokpitowych, które są nie tylko zachwycające wizualnie, ale także bezpieczne, niezawodne i intuicyjne w obsłudze. Rozszerzona generacja Microchip's M1 kontrolerów ekranów dotykowych maXTouch pozwala sprostać tym wyzwaniom.
Zapytania ofertowe
Unikalny branżowy system komunikacji B2B Znajdź produkty i usługi, których potrzebujesz Katalog ponad 7000 firm i 60 tys. produktów