Ericsson zainteresowany przejęciem zarządzania siecią TPSA

Ericsson jest zainteresowany przejęciem zarządzania sieci stacjonarnej Telekomunikacji Polskiej (TPSA), wynika w wypowiedzi prezesa Ericsson w Polsce Staffana Henrikssona dla agencji ISB. Ericsson nie potwierdza oficjalnie, że prowadzi due diligence tej sieci. "Jeśli TPSA podejmie decyzję o outsourcingu sieci, z całą pewnością będziemy zainteresowani takim projektem"- powiedział ISB Henriksson.

Posłuchaj
00:00

Spółka nie komentuje informacji o tym, że taki proces już się rozpoczął. Według wcześniejszych doniesień, due diligence sieci stacjonarnej TPSA prowadzą: Ericsson a także Alcatel-Lucent oraz Nokia Siemens Networks.

W zeszłym tygodniu prezes TPSA Maciej Witucki potwierdził, że taki proces się rozpoczął i biorą w nim udział trzy podmioty. Według niego, decyzja dotycząca outsourcingu i ewentualnego wyboru partnera zapadnie tuż przed lub po wakacjach.

Sam projekt, który oznacza przeniesienie poza struktury grupy TPSA 2,5 tys. pracowników, może rozpocząć się na początku przyszłego roku.

Henriksson podkreśla, że outsourcing jest "neutralny" technologicznie, co oznacza, że dla firmy przejmującej zarządzanie siecią nie ma znaczenia, czy jest również producentem danej infrastruktury.

"Obecnie zarządzamy na świecie sieciami z ok. 750 mln abonentów, w tym stacjonarnymi 100 mln. Mniej więcej połowa tych sieci wykorzystuje inną infrastrukturę techniczną niż nasza" - zaznaczył szef Ericssona na Polskę. Według niego, outsourcing sieci pozwala obniżyć koszty operacyjne powyżej 20%.

Od 2006 roku Ericsson zarządza w Polsce siecią Netii.

Źródło: ISB

Powiązane treści
Ericsson, NSN, Huawei i Alcatel staną do przetargu na budowę sieci dla Polkomtelu
Ericsson zapewni komunikację mobilną na oceanach
Masowe zwolnienia w ST-Ericsson
ST-Ericsson wprowadza platformy NovaThor
ST-Ericsson wprowadza wydajny modem HSPA+
Ericsson podpisał umowę z Emitelem
Zobacz więcej w kategorii: Gospodarka
Komunikacja
Znacznie 5G rośnie, ale LTE pozostaje silne
Pomiary
Keysight prezentuje nowe rozwiązanie do testowania bezpieczeństwa systemów wbudowanych – premiera testbencha nowej generacji
Mikrokontrolery i IoT
Chiny stawiają na RISC-V
Zasilanie
Microchip prezentuje nowy układ zarządzania zasilaniem – MCP16701
Komponenty
Navitas Semiconductor ogłasza strategiczne partnerstwo z GigaDevice
Produkcja elektroniki
Dla branży EMS 2024 rok nie był udany
Zobacz więcej z tagiem: Artykuły
Targi zagraniczne
Międzynarodowa wystawa i warsztaty na temat kompatybilności elektromagnetycznej EMV 2025
Statyczne
Logowanie
Targi krajowe
Warsaw Industry Week 2025 - 9. edycja
Zapytania ofertowe
Unikalny branżowy system komunikacji B2B Znajdź produkty i usługi, których potrzebujesz Katalog ponad 7000 firm i 60 tys. produktów