Inteligentne liczniki droższe niż przewidywano

Jeden z największych dystrybutorów energii elektrycznej na terenie Polski - Energa Operator - wskazał firmy, które dostarczą inteligentne liczniki w ramach realizowanego programu zdalnego opomiarowania odbiorców indywidualnych. Oferty cenowe za pojedynczy punkt pomiarowy wahają się od 374 do 405 zł netto, a więc powyżej przewidywań. Energa Operator planuje ogłosić przetarg na ponad 100 tys. takich urządzeń, co pozwoli uzyskać niższe ceny jednostkowe.

Posłuchaj
00:00

"Uzyskane przez nas oferty cenowe przekraczają założenia przyjęte podczas przygotowywania pilotażowego programu wdrożenia inteligentnego opomiarowania dla odbiorców indywidualnych, jednakże uważamy, że przetargi wykonawcze pozwolą oferentom zrewidować zaproponowane przez nich ceny. Wśród ofert, które otrzymaliśmy znalazły się też takie, które były ponad dwa razy wyższe niż wybrane przez nas, ale domyślamy się, że tak naprawdę zostały złożone po to, żeby sprawdzić jak przyjmie je rynek." - mówi Alina Geniusz- Siuchnińska, rzeczniczka Energi Operator.

źródło: wnp.pl

MP

Powiązane treści
Opłaty za rzeczywiste zużycie energii elektrycznej
Energa ogłosiła przetarg na pół miliona inteligentnych liczników
MG: 6 mld zł na inteligentne opomiarowanie. Zyski mają być nawet dwukrotnie wyższe
Ceny prądu w gospodarstwach domowych mogą wzrosnąć nawet o 10%
Inteligentna sieć energetyczna w USA może kosztować ponad 470 miliardów dol.
Inteligentne liczniki energii u 80% odbiorców przed 2020 r.
Zobacz więcej w kategorii: Gospodarka
Zasilanie
Trina Storage i Stiemo zbudują w krajach bałtyckich sieć potężnych magazynów energii
Projektowanie i badania
Dania chce mieć najpotężniejszy na świecie komputer kwantowy
Elektromechanika
Dold wzmacnia międzynarodową obecność - tworzy nowy oddział sprzedaży w Polsce
Projektowanie i badania
Tranzystory diamentowe odmienią elektronikę dużej mocy
Zasilanie
Nowy standard ładowania EV: EVerged i AMPECO połączą siły, by stworzyć sieć 5000 punktów w 2 lata
Aktualności
Portugalia potęgą w zakresie centrów danych?
Zobacz więcej z tagiem: Artykuły
Magazyn
Lipiec 2025
Magazyn
Czerwiec 2025
Targi zagraniczne
Elmässan Stockholm 2025

Komponenty indukcyjne

Podzespoły indukcyjne determinują osiągi urządzeń z zakresu konwersji mocy, a więc dążenie do minimalizacji strat energii, ułatwiają miniaturyzację urządzeń, a także zapewniają zgodność z wymaganiami norm w zakresie EMC. Stąd rozwój elektromobilności, systemów energii odnawialnej, elektroniki użytkowej sprzyja znacząco temu segmentowi rynku. Zapotrzebowanie na komponenty o wysokiej jakości i stabilności płynie ponadto z aplikacji IT, telekomunikacji, energoelektroniki i oczywiście sektorów specjalnych: wojska, lotnictwa. Pozytywnym zauważalnym zjawiskiem w branży jest powolny, ale stały wzrost zainteresowania klientów rodzimą produkcją pomimo wyższych cen niż produktów azjatyckich. Natomiast paradoksalnie negatywnym zjawiskiem jest fakt, że jakość produktów azjatyckich jest coraz lepsza i jeśli stereotyp "chińskiej bylejakości" przestanie być popularny, to rodzima produkcja będzie miała problem z utrzymaniem się na rynku bez znaczących inwestycji w automatyzację i nowe technologie wykonania, kontroli jakości i pomiarów.
Zapytania ofertowe
Unikalny branżowy system komunikacji B2B Znajdź produkty i usługi, których potrzebujesz Katalog ponad 7000 firm i 60 tys. produktów