Trwają zwolnienia w tczewskim oddziale Flextronicsa - związkowcy są oburzeni

| Gospodarka Artykuły

Ponad 100 osób straciło pracę w tczewskim oddziale Flextronicsa w ubiegły piątek. Wynajęci ochroniarze otrzymali "czarną listę" pracowników, którym nie przedłużono tymczasowych umów o pracę, nie pozwalając im wejść na teren zakładu. Związki zawodowe są oburzone. Ze względu na trudną sytuację firmy, pracę może stracić kolejne 200 osób.

Trwają zwolnienia w tczewskim oddziale Flextronicsa - związkowcy są oburzeni

Pracownicy oraz kierownictwo związku zawodowego NSZZ „Solidarność” i Związek Zawodowy Pracowników Flextronics mówią o zamkniętych już listach do zwolnienia (docelowo ma stracić pracę nawet 300 osób). Liczbę tę potwierdzają związkowcy.

Większość osób postawionych w trudnej sytuacji to pracownicy zatrudnieni przez agencje pracy tymczasowej: Progres, Workservice, Tenkwalder – informuje portalpomorza.pl

Trudna sytuacja filii dużej korporacji to jedno, a poniżające potraktowanie osób - jak podkreślają osoby dotknięte redukcją - wykonujących swoje obowiązki przez długie miesiące, a nawet lata to drugie.

– To co zrobiono w piątek jest nie w porządku wobec osób zatrudnionych tymczasowo przy produkcji – mówi jeden z pracowników. – Ja i moi koledzy, którzy także mają pod sobą grupy ludzi, jesteśmy zdania, że przynajmniej wypadałoby podziękować za dotychczasową pracę i pożegnać się tak zwyczajnie - po ludzku.

Tymczasem osób, którym nie przedłużono umów nie wpuszczono na teren zakładu z dnia na dzień. Wiem, że wytworzył się korek od zakładu aż do wiaduktów w ul. Malinowskiej - tyle trwała weryfikacja list przez ochronę. Skutkiem był też chaos w fabryce. Brygadziści wydzwaniali do dyrekcji, bo nagle zabrakło rąk do pracy.

Przedstawicile Flextronicsa odmawiają wyjaśnienia sprawy, tłumacząc się polityką korporacyjną.

Swoją działalność w Polsce Flextronics rozpoczął w kwietniu 2000 roku, podejmując decyzję o budowie w Tczewie nowoczesnego Parku Przemysłowego. W listopadzie 2000 r. oddano do użytku pierwszą halę produkcyjną, a w lipcu 2001 otwarto drugą.

Park Przemysłowy w Tczewie jest pierwszym obiektem na świecie wytwarzającym produkty o zasadniczym znaczeniu dla infrastruktury telekomunikacyjnej.

MP

źródło: portalpomorza.pl

Zobacz również