Spółki SiCrystal i STMicroelectronics rozszerzają umowę na dostawę płytek SiC

| Gospodarka Aktualności

Firmy ROHM i STMicroelectronics ogłosiły dzisiaj rozszerzenie obecnej, długoterminowej umowy na dostawy płytek o średnicy 150 mm z węglika krzemu - SiC. Nowa wieloletnia umowa reguluje dostawy większych ilości płytek podłożowych SiC produkowanych w Norymberdze przez spółkę SiCrystal należącą do Grupy ROHM. Minimalną wartość dostaw określono na 230 mln dolarów.

Spółki SiCrystal i STMicroelectronics rozszerzają umowę na dostawę płytek SiC

Dzięki zwiększonym dostawom płytek SiC STMicroelectronics będzie mógł zwiększyć swoje moce produkcyjne w zakresie obsługi klientów z branży motoryzacyjnej i przemysłowej na całym świecie. Oczekuje się, że wzmocni to odporność łańcucha dostaw, zabezpieczając przyszły wzrost.

Energooszczędne półprzewodniki mocy SiC umożliwiają elektryfikację w sektorze motoryzacyjnym i przemysłowym w bardziej zrównoważony sposób. Ułatwiając bardziej wydajne wytwarzanie, dystrybucję i magazynowanie energii, SiC wspiera przejście na czystsze rozwiązania mobilne, procesy przemysłowe o niższej emisji i bardziej ekologiczną przyszłość energetyczną, a także bardziej niezawodne źródła zasilania dla infrastruktury wymagającej dużej ilości zasobów, jak centra danych przeznaczone do zastosowań z użyciem sztucznej inteligencji.

Spółka SiCrystal jest jednym ze światowych liderów na rynku monokrystalicznych płytek z węglika krzemu. Zaawansowane podłoża półprzewodnikowe SiCrystal stanowią podstawę wysoce efektywnego wykorzystania energii elektrycznej w pojazdach elektrycznych, stacjach szybkiego ładowania, odnawialnych źródłach energii oraz w różnych dziedzinach zastosowań przemysłowych.

źródło: Mexperts AG