Mentor Graphics może osiągnąć obrót na poziomie 1 mld dol.

Mentor Grpahics, dostawca oprogramowania EDA, może po raz pierwszy uzyskać roczne obroty powyżej miliarda dol. Po osiągnięciu założonego celu finansowego w III kw. Mentor przewiduje, że jego sprzedaż w roku obrotowym 2011 kończącym się z końcem stycznia 2012 r. wyniesie około 1,01 mld dol.

Dodaj do ulubionych źródeł w Google
Posłuchaj
00:00

W III kw. 2011 r. firma osiągnęła sprzedaż na poziomie 250 mln dol., o 17% więcej w ujęciu kwartalnym i o 5% w skali roku, oraz zysk 24,1 mln dol., podczas gdy rok wcześniej zarobiła 15,3 mln dol. Mentor ocenia, że w drugim półroczu 2011 r. następuje wzrost sprzedaży jego oprogramowania dla półprzewodników i przewiduje uzyskanie w IV kw. ze sprzedaży 316 mln dol.

 

Marcin Tronowicz

Chcesz częściej widzieć nasze artykuły w Google? Dodaj ElektronikaB2B do ulubionych źródeł
Powiązane treści
Siemens przejmuje Mentor Graphics za 4,5 mld dolarów
Mentor Graphics przejmuje Galaxy Semiconductor
Mentor przejął Flexras Technologies
Mentor i Digi-Key oferują narzędzie EDA dla projektów badawczo-rozwojowych
Gamma partnerem Mentor Graphics
Mentor kończy kwartał na plusie
Mentor obniża prognozy na rok fiskalny 2009
Zobacz więcej w kategorii: Gospodarka
Komunikacja
eSIM staje się nowym fundamentem cyberbezpieczeństwa
Optoelektronika
TSMC i Sony łączą siły w produkcji sensorów obrazu. Projekt wart 6,3 mld dolarów
Produkcja elektroniki
Dla producentów pamięci AI to żyła złota
Zasilanie
Elektrotim z najkorzystniejszą ofertą w przetargu PSE na rozbudowę stacji Leśniów
Zasilanie
AI napędza wzrost Infineona. Spółka podnosi prognozę przychodów
Elektromechanika
Wojna na Ukrainie zmieniła rynek dronów
Zobacz więcej z tagiem: Artykuły
Targi zagraniczne
Electronica 2026 - targi i konferencja producentów elektroniki
Targi zagraniczne
Elmässan Stockholm 2026
Automatyczny import
Monitoring stanu łopat turbin wiatrowych: system BLADEcontrol w praktyce

Szafa wydawcza JotKEl

Nowoczesny przemysł stanowi szczególne wyzwanie dla gospodarki magazynowej. Duże znaczenie ma zwłaszcza pozyskanie informacji zwrotnej o aktualnym stanie zasobów, co umożliwia optymalizację dostaw. Dobrze zorganizowana gospodarka magazynowa zapewnia ciągłość produkcji, a to bezpośrednio wpływa na redukcję kosztów postojów. Wychodząc naprzeciw tym wymaganiom i bazując na prawie 50-letnim doświadczeniu, firma JotKEl stworzyła system automatycznych mebli wydawczych.
Zapytania ofertowe
Unikalny branżowy system komunikacji B2B Znajdź produkty i usługi, których potrzebujesz Katalog ponad 7000 firm i 60 tys. produktów