Nowy prezes Freescale zamierza zwiększyć udział firmy w rynku

Gregg Lowe, od pierwszych dni czerwca br. nowy prezes i dyrektor zarządzający Freescale Semiconducor, stwierdził, że jego głównym celem jest zwiększenie udziału Freescale w rynku i zapewnienie firmie wzrostu większego od całej branży półprzewodników. Lowe wcześniej był wiceprezesem i dyrektorem oddziału układów analogowych w Texas Instruments. Zastąpił on na stanowisku prezesa Richa Beyera, który pozostaje w zarządzie Freescale.

Posłuchaj
00:00

Poproszony o podanie mocnych i słabych stron Freescale, Lowe odmówił odpowiedzi, zasłaniając się zbyt krótką pracą w firmie. Z pewnością jednym z większych kłopotów Freescale jest sięgające 6 mld dol. zadłużenie, a niekwestionowanym atutem mocna pozycja na rynku mikrokontrolerów.

Marcin Tronowicz

Powiązane treści
Freescale zmniejszył najmniejszy na świecie mikrokontroler ARM o dodatkowe 15%
Freescale zamyka fabrykę 150 mm we Francji
Zestaw rozwojowy Freescale KwikStik K40 teraz z rabatem 50% w ofercie Farnell element14!
Freescale wprowadza dwa rdzenie do układów sterowania pracą silnika
Procesory Freescale pracują w elektronicznych wyświetlaczach papierowych
Polski rynek na celowniku menedżerów Freescale
Zobacz więcej w kategorii: Gospodarka
Projektowanie i badania
SPIE umacnia pozycję w Europie Środkowej dzięki akwizycji czeskiej firmy BLOCK Group
Optoelektronika
W stronę bezpieczeństwa, energooszczędności i koncepcji "smart spaces" - Lena Lighting zmodernizuje oświetlenie w gminie Łęczna
Projektowanie i badania
Optymalizacja procesów projektowych dzięki szablonom w Altium Designer - webinar
Zasilanie
Recykling akumulatorów litowo-jonowych
Pomiary
Wielofunkcyjny miernik parametrów sieci RMM-483-10-R jako element systemów zarządzania energią
Projektowanie i badania
Creotech Instruments z historycznym rekordem w 2025 roku: 370% wzrostu przychodów i przełomowe misje kosmiczne
Zobacz więcej z tagiem: Artykuły
Magazyn
Kwiecień 2026
Targi krajowe
Targi Euro Target Show 2026
Magazyn
Marzec 2026

Jak kompensować moc bierną w małej firmie, by płacić mniej za energię bierną?

Z reguły małej firmy nie stać na zakup automatycznego kompensatora mocy biernej. Niemniej, sytuacja nie jest bez wyjścia i w tym artykule na prostym przykładzie pokazane zostało podejście do rozwiązania problemu mocy biernej.
Zapytania ofertowe
Unikalny branżowy system komunikacji B2B Znajdź produkty i usługi, których potrzebujesz Katalog ponad 7000 firm i 60 tys. produktów