Rok 2012 rekordowy dla rynku dysków twardych

Rok po powodzi w Tajlandii globalny rynek dysków twardych odradza się i osiągnie najwyższy poziom. Wszystko dzięki zwiększonemu popytowi oraz premierze urządzeń z Windows 8. W 2012 roku sprzedasz dysków wzrośnie o 4,3% do 524 mln sztuk w porównaniu z ubiegłorocznymi 502,5 mln, poinformowało IHS iSuppli.

Posłuchaj
00:00

Przewidywana sprzedaż dysków twardych (źródło: IHS iSupply)

Rekord sprzedaży w 2012 roku nie potrwa długo. Analitycy uważają, że do 2016 roku sprzedaż wzrośnie do 575,1 mln jednostek jak pokazano na wykresie. Prognoza obejmuje wyłącznie dyski twarde zastosowane w komputerach stacjonarnych i notebooków oraz sprzęt dla serwerów i systemów pamięci masowej.

- Roczny wzrost sprzedażny HDD jest wynikiem większego popytu ze strony konsumentów i przedsiębiorstw, którzy domagali się większej ilości miejsca na dysku w celu przechowywania multimediów takich jak muzyka, filmy i inne formy mediów. Pobieranie materiałów z sieci stało się bardzo łatwe i niedrogie, dlatego właśnie ludzie szukają dodatkowego miejsca na trzymanie danych. Tymczasem przemysł HDD całkowicie otrząsną się ze szkód jakie wyrządziła zeszłoroczna powódź i jest gotowy sprostać tak wielkiemu popytowi - powiedział Fang Zhang, analityk IHS

Innym ważnym czynnikiem wzrostu dla branży HDD będzie nowy system operacyjny Windows 8 ma zostać uruchomiona w październiku, a wraz z nim nowe super wydajne ultrabooki.

źródło: IHS iSuppli

Powiązane treści
W Technoparku Gliwice opracowano nowatorską metodę przechowywania danych
Dostawy SSD rosną kosztem dysków twardych i nagrywarek
Western Digital oferuje pierwsze na świecie 2,5-calowe dyski twarde o grubości 5 mm
Najcieńsze dyski na świecie
Toshiba stawia na twarde dyski: ma 2 nowe ośrodki R&D
Zobacz więcej w kategorii: Gospodarka
Komponenty
RS przejmuje Distrelec - powstaje nowy potentat dystrybucji przemysłowej
Komponenty
Generatywna sztuczna inteligencja zmienia globalny rynek procesorów
Aktualności
Samsung otwiera w Warszawie największe centrum biznesowe w Europie
Aktualności
Samsung i OpenAI nawiązują strategiczne partnerstwo na rzecz rozwoju globalnej infrastruktury AI
Produkcja elektroniki
Powstaje gigant wart 4,4 mld dolarów - czwarty co do wielkości dostawca sprzętu do produkcji płytek półprzewodnikowych w USA
Optoelektronika
Smartwatche napędzają rozwój wyświetlaczy Micro LED
Zobacz więcej z tagiem: Artykuły
Magazyn
Wrzesień 2025
Magazyn
Sierpień 2025
Magazyn
Lipiec 2025

Najczęstsze błędy przy projektowaniu elektroniki i jak ich uniknąć

W elektronice „tanio” bardzo często znaczy „drogo” – szczególnie wtedy, gdy oszczędza się na staranności projektu. Brak precyzyjnych wymagań, komponent wycofany z produkcji czy źle poprowadzona masa mogą sprawić, że cały produkt utknie na etapie montażu SMT/THT albo testów funkcjonalnych. Konsekwencje są zawsze te same: opóźnienia i dodatkowe koszty. Dlatego warto znać najczęstsze błędy, które pojawiają się w projektach elektroniki – i wiedzieć, jak im zapobiegać.
Zapytania ofertowe
Unikalny branżowy system komunikacji B2B Znajdź produkty i usługi, których potrzebujesz Katalog ponad 7000 firm i 60 tys. produktów