Już w kwietniu w Polsce europejski cykl warsztatów LabVIEW

| Gospodarka Artykuły

Firma National Instruments, w 12 miastach Polski, organizuje od 9 do 26 kwietnia 2013 r. serię spotkań warsztatowych poświęconych programowemu środowisku LabVIEW. Jest to narzędzie umożliwiające inżynierom i naukowcom tworzenie aplikacji w sposób graficzny. Aby wziąć udział w warsztatach, należy przynieść swojego laptopa z zainstalowanym oprogramowaniem NI LabVIEW w wersji ewaluacyjnej. National Instruments udostępni własne komputery, jednak w ograniczonej liczbie.

Już w kwietniu w Polsce europejski cykl warsztatów LabVIEW

Początkowo LabVIEW opracowano by sterować prostymi przyrządami poprzez interfejs GPIB. W ciągu 27 lat koncepcja programowania graficznego stała się podstawą tysięcy systemów akwizycji danych, układów sterowania oraz stacji testowych. Obecnie środowisko LabVIEW jest wykorzystywane także do programowania aplikacji czasu rzeczywistego czy definiowania struktur układów programowalnych FPGA dla szybkich algorytmów cyfrowego przetwarzania sygnałów lub sterowania. LabVIEW pozwala na tworzenie rozwiązań o bardzo różnych zastosowaniach - od programowania sterowników wbudowanych po stacje pomiarowe z setkami kanałów.

Europejski cykl warsztatów LabVIEW skierowany jest głównie do inżynierów, profesorów oraz doktorantów pracujących przy projektach z branży motoryzacyjnej, elektronicznej, mechatronicznej, medycznej lub energetycznej. Zainteresowane tematyką spotkania będą także wszystkie osoby integrujące oprogramowanie i sprzęt oraz wymagające do swej pracy szerokiej gamy funkcji przetwarzania sygnałów.

Sesje praktyczne koncentrować się będą na następującej tematyce:

  • Akwizycja danych i przetwarzanie sygnałów - szablony projektowe i funkcje niskiego poziomu.
  • Maszyny stanów jako wydajne narzędzie integracji aplikacji.
  • Programowanie wielowątkowe z wykorzystaniem procesorów wielordzeniowych w aplikacjach kontrolno-pomiarowych.
  • Komunikacja sieciowa w aplikacjach LabVIEW.

Warsztaty LabVIEW prowadzone będą w Poznaniu, Gdańsku, Szczecinie, Bydgoszczy, Łodzi, Lublinie, Rzeszowie, Kielcach, Katowicach, Krakowie, Wrocławiu i w Warszawie. Terminarz warsztatów dostępny jest w kwietniowym kalendarium.

źródło: National Instruments

Zobacz również