National Instruments przejmuje AWR Corporation, lidera narzędzi do projektowania układów w.cz.

National Instruments zawarł transakcję kupna AWR Corporation, wiodącego dostawcy oprogramowania do projektowania układów w.cz. AWR dostarcza produkty sektorom półprzewodników, lotniczemu i obronnemu, komunikacji oraz sprzętu do testowania. Po przejęciu przez National Instruments AWR będzie wraz z dotychczasowym kierownictwem działał jako oddział NI.

Posłuchaj
00:00

Połączenie firm będzie korzystne dla oferowanych przez nie aplikacji, LabVIEW (NI) oraz Microwave Office i Visual System Stimulator (AWR). Oprogramowanie NI pozwala usprawnić pracę inżynierów przy projektowaniu systemów i prototypów przeznaczonych do metrologii, automatyki i systemów embedded. Rozwiązania AWR pomagają z kolei wymiernie skrócić czas i ograniczyć koszty projektowania. Wartość transakcji wynosi około 58 mln dol. i obejmuje 7 mln dol. gotówki ujętej w bilansie AWR.

Powiązane treści
National Instruments ma nowego CEO
Rynek wzmacniaczy mocy w.cz. osiągnie w 2022 r. 31 mld dolarów
Współpraca oprogramowania NI LabVIEW z AWR Visual System Simulator
National Instruments rozpoczyna nową inwestycję na Węgrzech
Pomiary w radiokomunikacji i testowanie systemów RF - seminaria online
National Instruments organizuje kolejny Dzień Programistów LabVIEW
Już w kwietniu w Polsce europejski cykl warsztatów LabVIEW
National Instruments utworzył centrum doskonałości w Budapeszcie
National Instruments na targach Automaticon 2009 – Hala II, stoisko F7
Współpraca Agilent i National Instruments
NI CompactDAQ i nie tylko, czyli co nowego w National Instruments
Zobacz więcej w kategorii: Gospodarka
Komunikacja
VIOLA 200 – kompaktowe radio cyfrowe dla wymagających użytkowników
Zasilanie
Infineon przeszedł na zieloną energię elektryczną we wszystkich lokalizacjach na świecie
Zasilanie
Siemens i nVent tworzą przełomową architekturę referencyjną dla centrów danych AI NVIDIA
Mikrokontrolery i IoT
AAEON i DEEPX łączą siły, integrując ultraefektywny akcelerator AI z platformami UP
Projektowanie i badania
Tylko jedna doba i wspólny cel – usprawnienie działania państwa. Zakończył się HackNation 2025
Produkcja elektroniki
Dystrybucja komponentów w Europie w trzecim kwartale 2025 r. - jest lepiej!
Zobacz więcej z tagiem: Artykuły
Magazyn
Listopad 2025
Informacje z firm
Grupa RENEX zaprasza na targi Evertiq EXPO Warszawa 2025
Magazyn
Październik 2025

Koń trojański w układzie scalonym: Dlaczego europejski sektor zbrojeniowy musi uniezależnić się od chińskiej elektroniki

Współczesna geopolityka nie pozostawia złudzeń – era powszechnej globalizacji dobiegła końca, a jej miejsce zajmuje epoka strategicznej autonomii i bezpieczeństwa narodowego. W obliczu wojny za naszą wschodnią granicą oraz rosnącego napięcia na linii Waszyngton - Pekin, Europa stanęła przed koniecznością redefinicji swojego podejścia do produkcji obronnej oraz akceptacji faktu, że prawdziwe bezpieczeństwo zaczyna się nie na poligonie, ale w fabryce.
Zapytania ofertowe
Unikalny branżowy system komunikacji B2B Znajdź produkty i usługi, których potrzebujesz Katalog ponad 7000 firm i 60 tys. produktów