Mniejsza sprzedaż, wyższa rentowność Texas Instruments w II kwartale

Dostawca półprzewodników z Teksasu w II kwartale 2013 r. osiągnął sprzedaż 3,05 mld dolarów, o 9% mniej w porównaniu do II kwartałem roku ubiegłego. Jednak zysk TI w tym okresie wyniósł o 48% więcej w skali roku - 660 mln dolarów. TI oczekuje w III kwartale poprawy sprzedaży o nawet 10%, za sumę w przedziale 3,1-3,4 mld dolarów.

Posłuchaj
00:00

Według prezesa Texas Instruments Richa Templetona w chwili obecnej 78% obrotów firmy pochodzi z rynków analogowych i przetwarzania embedded, podczas gdy w analogicznym kwartale rok wcześniej odsetek ten wynosił 72%. Obroty w sektorze produktów bezprzewodowych, z których firma się konsekwentnie wycofuje, zmniejszyły się w kwartale kwiecień-czerwiec do mniej niż 5% łącznej sprzedaży TI. Obecnie firma chce ograniczyć ich sprzedaż do 2%. W II kwartale firmie udało się nawet sprzedać część technologii połączeń bezprzewodowych jednemu z klientów.

Powiązane treści
Globalfoundries i Texas Instruments chcą przejąć wyposażenie fabryki PTC
Texas Instruments prezentuje wyniki konkursu Analog Design Contest - studenci Politechniki Warszawskiej zdobyli drugą nagrodę
Texas Instruments zlikwiduje 1700 miejsc pracy by zredukować koszty biznesowe sektora technologii bezprzewodowych
Texas Instruments rezygnuje ze smartfonów i tabletów
Texas Instruments stawia na biznes analogowy
Zobacz więcej w kategorii: Gospodarka
Komponenty
Rochester Electronics zwiększa dostępność układów Lattice dla aplikacji o długim cyklu życia
Zasilanie
DigiKey prezentuje pierwszy w branży konfigurator zasilaczy dostępny online
Projektowanie i badania
Biblioteka przewodników firmy Mouser
Zasilanie
Nowy e-book Mouser i YAGEO: elementy pasywne dla zasilania pojazdów elektrycznych
Projektowanie i badania
OVHcloud uruchamia pierwszą w Europie platformę Quantum-as-a-Service
Projektowanie i badania
Komputery kwantowe to wciąż odległa przyszłość - ale coraz bardziej konieczna
Zobacz więcej z tagiem: Artykuły
Magazyn
Listopad 2025
Informacje z firm
Grupa RENEX zaprasza na targi Evertiq EXPO Warszawa 2025
Magazyn
Październik 2025

Ukryte koszty poprawek. Dlaczego naprawa projektu zawsze kosztuje więcej niż dobre planowanie - czyli im później wykryjesz błąd, tym drożej go naprawisz

Większość projektów elektronicznych nie upada dlatego, że zabrakło budżetu na komponenty — lecz dlatego, że zbyt późno wykryto błędy projektowe. To one, a nie same materiały, generują największe koszty: dodatkowe prototypy, opóźnienia, ponowne testy, a często nawet przebudowę całych urządzeń.
Zapytania ofertowe
Unikalny branżowy system komunikacji B2B Znajdź produkty i usługi, których potrzebujesz Katalog ponad 7000 firm i 60 tys. produktów