Dzisiaj startują Międzynarodowe Targi Elektroniki Użytkowej IFA 2013

Tegoroczne berlińskie targi IFA potrwają od 6 do 11 września. W zakres prezentowanych na imprezie urządzeń wchodzi między innymi sprzęt audio i wideo, media bezprzewodowe, sprzęt telekomunikacyjny oraz systemy i aplikacje komputerowe. Równolegle z targami odbędzie się kongres IFA TechWatch oraz szereg wydarzeń towarzyszących. Już przed rozpoczęciem targów na konferencjach swoje najnowsze urządzenia przedstawiły firmy Sony i Samsung.

Posłuchaj
00:00

Obok tradycyjnie oczekiwanej elektroniki od kilku edycji IFA wzbogaciła się o segment sprzętu AGD, który okazał się dużym sukcesem i dynamicznie się rozwija. Funkcjonują także działy e-book i iZone, poświęcone czytnikom książek w wersji elektronicznej oraz środowisku firmy Apple - wszystko dla iPhonów i iPadów.

Targowi wystawcy stosują dwie odmienne strategie. Jedni przed oficjalnym rozpoczęciem starają się wzbudzić zainteresowanie ujawniając część informacji o nowościach, inni natomiast milczą i liczą na zaskoczenie już podczas imprezy, by wtedy skupić na sobie uwagę.

Do firm zdradzających częściowo swoje sekrety należy Sony. Jej konferencja odbyła się jako pierwsza. Firma pokazała nowy aparat fotograficzny RX1R i kamerę Sony Music Video Recoder. Pokazała też sprzęt pracujący w rozdzielczości 4K, w tym nowe telewizory Bravia oraz projektor. Na zakończenie konferencji zaprezentowano nowy smartfon Sony Xperia Z1.

Koreański producent podczas swojej konferencji skupił się na szczegółowej prezentacji smartwatcha, czyli zegarka Galaxy Gear, i nowego phabletu. Pokazał dwa nowe urządzenia z serii Note - tablet Samsung Galaxy Note 10.1 i phablet Note 3.

Aktualne informacje na temat Międzynarodowych Targów Elektroniki Użytkowej IFA 2013 dostępne są w serwisie internetowym b2c.ifa-berlin.de.

Powiązane treści
Sensory MEMS motorem napędowym rynku elektroniki
Wydajne akumulatory największym problemem elektroniki przenośnej
Na rynkach elektroniki doszło do kryzysu jakości - uważają ankietowani inżynierowie
Smartfony a elektronika profesjonalna
Zobacz więcej w kategorii: Gospodarka
Zasilanie
Trina Storage i Stiemo zbudują w krajach bałtyckich sieć potężnych magazynów energii
Projektowanie i badania
Dania chce mieć najpotężniejszy na świecie komputer kwantowy
Elektromechanika
Dold wzmacnia międzynarodową obecność - tworzy nowy oddział sprzedaży w Polsce
Projektowanie i badania
Tranzystory diamentowe odmienią elektronikę dużej mocy
Zasilanie
Nowy standard ładowania EV: EVerged i AMPECO połączą siły, by stworzyć sieć 5000 punktów w 2 lata
Aktualności
Portugalia potęgą w zakresie centrów danych?
Zobacz więcej z tagiem: Artykuły
Magazyn
Lipiec 2025
Magazyn
Czerwiec 2025
Targi zagraniczne
Elmässan Stockholm 2025

Komponenty indukcyjne

Podzespoły indukcyjne determinują osiągi urządzeń z zakresu konwersji mocy, a więc dążenie do minimalizacji strat energii, ułatwiają miniaturyzację urządzeń, a także zapewniają zgodność z wymaganiami norm w zakresie EMC. Stąd rozwój elektromobilności, systemów energii odnawialnej, elektroniki użytkowej sprzyja znacząco temu segmentowi rynku. Zapotrzebowanie na komponenty o wysokiej jakości i stabilności płynie ponadto z aplikacji IT, telekomunikacji, energoelektroniki i oczywiście sektorów specjalnych: wojska, lotnictwa. Pozytywnym zauważalnym zjawiskiem w branży jest powolny, ale stały wzrost zainteresowania klientów rodzimą produkcją pomimo wyższych cen niż produktów azjatyckich. Natomiast paradoksalnie negatywnym zjawiskiem jest fakt, że jakość produktów azjatyckich jest coraz lepsza i jeśli stereotyp "chińskiej bylejakości" przestanie być popularny, to rodzima produkcja będzie miała problem z utrzymaniem się na rynku bez znaczących inwestycji w automatyzację i nowe technologie wykonania, kontroli jakości i pomiarów.
Zapytania ofertowe
Unikalny branżowy system komunikacji B2B Znajdź produkty i usługi, których potrzebujesz Katalog ponad 7000 firm i 60 tys. produktów