Toshiba zapowiada 50% redukcję zatrudnienia w fabrykach telewizorów

Firma Toshiba planuje do końca bieżącego roku podatkowego zwolnienie połowy pracowników zatrudnionych w przynoszącym straty segmencie telewizyjnym i wygaszenie produkcji w dwóch z trzech zagranicznych fabryk. Oznacza to likwidację 3 tys. stanowisk, przy czym dwie trzecie w zakładach poza Japonią. Spółka nie ujawniła, które z fabryk - w Chinach, Indonezji czy w Polsce - chce zamknąć. Toshiba zwiększy udział outsourcingu w produkcji z obecnych 40 do 70%.

Posłuchaj
00:00

Telewizyjny segment Toshiby w ciągu ostatnich dwóch lat przynosił straty z powodu słabej sprzedaży światowej oraz częściowo ze względu na spowolnienie gospodarcze w Europie i spadek popytu krajowego po krótkotrwałym impulsie wzrostowym związanym z przejściem na nadawanie cyfrowe. W lipcu 2013 r. firma ogłosiła plany redukcji kosztów w swoich oddziałach telewizyjnych i komputerowych, jeszcze w tym roku podatkowym, o 10 miliardów jenów (101 mln dolarów). Na kolejny rok zaplanowano podwojenie kwoty oszczędności.

źródło: Reuters

Powiązane treści
Toshiba chce zlikwidować 900 miejsc pracy
Samsung kończy produkcję ekranów plazmowych
Toshiba wyspecjalizuje się w produkcji sprzętu medycznego
Bankrutującą OCZ Technology przejmie Toshiba
Czy pogorszenie na rynku telewizorów LCD wpłynie na los podwrocławskich zakładów produkcyjnych?
Toshiba nie zamknie podwrocławskiej fabryki
Toshiba rozbudowuje zakład produkcji półprzewodników Fab 5 Yokkaichi Operations
Toshiba rozwija procesory do rozpoznawania obrazów dla kierowców
Sony i Toshiba przeznaczą większe nakłady na półprzewodniki
Zobacz więcej w kategorii: Gospodarka
Komunikacja
Według BBC sztuczna inteligencja niszczy Internet
Projektowanie i badania
TAITRA uruchamia konkurs "Go Healthy with Taiwan"
Pomiary
Rohde & Schwarz przejmuje ZES ZIMMER Electronic Systems GmbH i rozszerza ofertę urządzeń testowo-pomiarowych
Produkcja elektroniki
Indie stawiają na usługi OSAT
Produkcja elektroniki
Rozwój sektora elektronicznego w Polsce - właściciel marki Goodram dołącza do KIGEiT
Produkcja elektroniki
Litewska Teltonika inwestuje w produkcję PCB i usługi EMS
Zobacz więcej z tagiem: Artykuły
Magazyn
Czerwiec 2025
Targi zagraniczne
Elmässan Stockholm 2025
Magazyn
Maj 2025
Zapytania ofertowe
Unikalny branżowy system komunikacji B2B Znajdź produkty i usługi, których potrzebujesz Katalog ponad 7000 firm i 60 tys. produktów