Huawei będzie współpracować z pomorskimi przedsiębiorstwami w ramach inicjatywy Invest in Pomerania

Chiński dostawca rozwiązań telekomunikacyjnych (ICT) podpisał deklarację o współpracy z inicjatywą Invest in Pomerania. Dokument podpisano podczas misji gospodarczej zorganizowanej w ramach projektu współfinansowanego ze środków unijnych przez ARP SA. Porozumienie otwiera drogę do współpracy biznesowej pomiędzy Huawei a pomorskimi przedsiębiorstwami. Pierwszymi firmami, z którymi zawarto umowy są Zenit i Sprint. Wsparcie regionalnego biznesu i upowszechnianie kompetencji w sektorze ICT to obecnie jeden z najważniejszych elementów strategii Huawei.

Posłuchaj
00:00

- Bardzo cieszy mnie fakt, że nasz region i Huawei podpisały deklarację o ścisłej współpracy. Otworzyło to dla firm z województwa pomorskiego nową drogę do wymiany doświadczeń, a także możliwość nawiązania współpracy biznesowej. Pomorscy przedsiębiorcy mają bardzo wiele do zaoferowania firmom z sektora ICT takim, jak Huawei, przez co stają się dla nich wartościowymi partnerami - mówił Mieczysław Struk, Marszałek Województwa Pomorskiego.

Umowa z firmą Zenit dotyczy współpracy w zakresie projektów opartych na technologii LTE Professional Trunking System. Rozwiązanie to gwarantuje najwyższej jakości połączenia głosowe i wideo, zarówno indywidualne, grupowe, jak i rozgłoszeniowe oraz możliwość transmisji danych. Dodatkowo technologia "push to wideo" pozwala na transmisję strumienia wideo w czasie rzeczywistym do wielu użytkowników jednocześnie.

W ramach porozumienia Huawei nawiązało też współpracę z firmą Sprint S.A., integratorem systemów teleinformatycznych. - Nawiązanie współpracy z Huawei jest dla naszej firmy szansą na rozwinięcie oferty w zakresie telekomunikacji radiowej w oparciu o profesjonalne rozwiązania sprzętowe. Bazując na wiedzy i doświadczeniu obu firm będziemy dostarczać klientom najnowocześniejsze, konkurencyjne, zaawansowane usługi w technologii LTE - podsumowuje Marek Kamiński, wiceprezes firmy Sprint SA.

Inicjatywa Invest in Pomerania została powołana w 2011 r. w celu połączenia działań wszystkich najważniejszych podmiotów związanych z obsługą inwestorów zagranicznych w województwie pomorskim. Członkami inicjatywy są: Urząd Marszałkowski Województwa Pomorskiego, miasta Gdańsk, Gdynia, Słupsk i Sopot, Pomorska Specjalna Strefa Ekonomiczna, Słupska Specjalna Strefa Ekonomiczna, InvestGDA oraz Agencja Rozwoju Pomorza SA (ARP SA) - koordynator inicjatywy.

źródło: Invest in Pomerania

Powiązane treści
Huawei skomercjalizuje sieci 4.5G
Huawei otwiera we Francji centrum R&D
Huawei staje się globalną marką
Huawei konsekwentnie buduje pozycję w Europie
Huawei chce konkurować z najlepszymi producentami smartfonów
Ericsson i "ewentualnie" Huawei wykonają infrastrukturę telekomunikacyjną dla Polkomtela
Huawei złożyło u amerykańskich dostawców zamówienia za 6 mld dol.
Huawei otworzyło na Węgrzech centrum dostaw
Huawei prześcignął liderów LTE w Europie
Huawei i NSN zbudują sieć dla Orange i T-Mobile
Foxconn i Huawei podpisali kontrakt produkcyjny
Zobacz więcej w kategorii: Gospodarka
Zasilanie
Trina Storage i Stiemo zbudują w krajach bałtyckich sieć potężnych magazynów energii
Projektowanie i badania
Dania chce mieć najpotężniejszy na świecie komputer kwantowy
Elektromechanika
Dold wzmacnia międzynarodową obecność - tworzy nowy oddział sprzedaży w Polsce
Projektowanie i badania
Tranzystory diamentowe odmienią elektronikę dużej mocy
Zasilanie
Nowy standard ładowania EV: EVerged i AMPECO połączą siły, by stworzyć sieć 5000 punktów w 2 lata
Aktualności
Portugalia potęgą w zakresie centrów danych?
Zobacz więcej z tagiem: Artykuły
Magazyn
Lipiec 2025
Magazyn
Czerwiec 2025
Targi zagraniczne
Elmässan Stockholm 2025

Komponenty indukcyjne

Podzespoły indukcyjne determinują osiągi urządzeń z zakresu konwersji mocy, a więc dążenie do minimalizacji strat energii, ułatwiają miniaturyzację urządzeń, a także zapewniają zgodność z wymaganiami norm w zakresie EMC. Stąd rozwój elektromobilności, systemów energii odnawialnej, elektroniki użytkowej sprzyja znacząco temu segmentowi rynku. Zapotrzebowanie na komponenty o wysokiej jakości i stabilności płynie ponadto z aplikacji IT, telekomunikacji, energoelektroniki i oczywiście sektorów specjalnych: wojska, lotnictwa. Pozytywnym zauważalnym zjawiskiem w branży jest powolny, ale stały wzrost zainteresowania klientów rodzimą produkcją pomimo wyższych cen niż produktów azjatyckich. Natomiast paradoksalnie negatywnym zjawiskiem jest fakt, że jakość produktów azjatyckich jest coraz lepsza i jeśli stereotyp "chińskiej bylejakości" przestanie być popularny, to rodzima produkcja będzie miała problem z utrzymaniem się na rynku bez znaczących inwestycji w automatyzację i nowe technologie wykonania, kontroli jakości i pomiarów.
Zapytania ofertowe
Unikalny branżowy system komunikacji B2B Znajdź produkty i usługi, których potrzebujesz Katalog ponad 7000 firm i 60 tys. produktów