Politechnika Rzeszowska otwiera laboratorium badawcze

Na Wydziale Elektrotechniki i Informatyki Politechniki Rzeszowskiej otwarto pod koniec listopada nowe, nowoczesne laboratorium, pozwalające na prowadzenie dowolnych projektów badawczych, rozwojowych i wdrożeniowych, w dziedzinie kompatybilności elektromagnetycznej (laboratorium EMC), techniki radiowej identyfikacji obiektów (laboratorium RFID), zintegrowanych mikro- i nanotechnologii elektronicznych (laboratorium Hybrid) oraz przepięciowych badań awioniki. Laboratorium stanowi część bazy dydaktycznej uczelni i będzie dostępne na rynku jako placówka komercyjnie świadcząca usługi pomiarowe.

Posłuchaj
00:00

zdjęcie: Marian Misiakiewicz, Politechnika Rzeszowska

Powiązane treści
Politechnika Poznańska i Instytut Leibniza utworzyły Połączone Laboratoria
Politechnika Warszawska startuje z budową CEZAMAT-u
Na Uniwersytecie Rzeszowskim otwarto Centrum Mikroelektroniki i Nanotechnologii
Rusza budowa nowego laboratorium badawczego na Politechnice Gdańskiej
Zobacz więcej w kategorii: Gospodarka
Aktualności
Mouser uruchamia nowe centrum zasobów skoncentrowane na automatyzacji
PCB
EMS i PCB są synergicznymi obszarami biznesu jedynie dla nielicznych
Zasilanie
Centra danych potrzebują energii - rynek zasilaczy dla centrów w mocnym trendzie wzrostowym
Aktualności
Nowy oddział Würth Elektronik w Republice Południowej Afryki
Komponenty
Sprzęt dla półprzewodników bije rekordy – AI i nowe technologie napędzają globalny rynek do 138 mld USD!
Zasilanie
Trina Storage i Stiemo zbudują w krajach bałtyckich sieć potężnych magazynów energii
Zobacz więcej z tagiem: Artykuły
Magazyn
Lipiec 2025
Magazyn
Czerwiec 2025
Targi zagraniczne
Elmässan Stockholm 2025

Komponenty indukcyjne

Podzespoły indukcyjne determinują osiągi urządzeń z zakresu konwersji mocy, a więc dążenie do minimalizacji strat energii, ułatwiają miniaturyzację urządzeń, a także zapewniają zgodność z wymaganiami norm w zakresie EMC. Stąd rozwój elektromobilności, systemów energii odnawialnej, elektroniki użytkowej sprzyja znacząco temu segmentowi rynku. Zapotrzebowanie na komponenty o wysokiej jakości i stabilności płynie ponadto z aplikacji IT, telekomunikacji, energoelektroniki i oczywiście sektorów specjalnych: wojska, lotnictwa. Pozytywnym zauważalnym zjawiskiem w branży jest powolny, ale stały wzrost zainteresowania klientów rodzimą produkcją pomimo wyższych cen niż produktów azjatyckich. Natomiast paradoksalnie negatywnym zjawiskiem jest fakt, że jakość produktów azjatyckich jest coraz lepsza i jeśli stereotyp "chińskiej bylejakości" przestanie być popularny, to rodzima produkcja będzie miała problem z utrzymaniem się na rynku bez znaczących inwestycji w automatyzację i nowe technologie wykonania, kontroli jakości i pomiarów.
Zapytania ofertowe
Unikalny branżowy system komunikacji B2B Znajdź produkty i usługi, których potrzebujesz Katalog ponad 7000 firm i 60 tys. produktów