We wrześniu w Polsce odbędzie się European Rover Challenge 2014

Do udziału w tych międzynarodowych zawodach zgłosiło się 25 zespołów. Impreza odbędzie się w dniach 5-7 września w Regionalnym Centrum Naukowo-Technologicznym w Podzamczu k. Chęcin. Wśród zgłoszonych ekip są przedstawiciele Egiptu, Indii, Bangladeszu, Australii, Kolumbii, Kanady, Stanów Zjednoczonych oraz Wielkiej Brytanii i Polski. ERC to konkurs skierowany do studentów, absolwentów oraz pracowników uczelni wyższych. Ich zadaniem jest zaprojektowanie i budowa analogu łazika marsjańskiego, który weźmie udział w terenowej rywalizacji.

Posłuchaj
00:00

ERC rozszerza na Europę znaną już formułę zawodów University Rover Challenge organizowanych w Stanach Zjednoczonych przez The Mars Society. W zawodach wygrywa drużyna, której robot uzyska łącznie najwyższą punktację w czterech konkurencjach symulujących eksplorację Marsa oraz piątej, polegającej na prezentacji projektu przed komisją sędziowską.

Polskę reprezentować będą studenci z Politechniki Wrocławskiej, Świętokrzyskiej, Warszawskiej, Częstochowskiej, Łódzkiej, Poznańskiej oraz Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie, Zachodniopomorskiego Uniwersytetu Technologicznego w Szczecinie i Uniwersytetu Technologiczno-Przyrodniczego w Bydgoszczy.

- Decydując się na organizację ERC, wiedzieliśmy o dużym zapotrzebowaniu na tego typu inicjatywy. Jednak liczba zarejestrowanych drużyn przerosła nasze najśmielsze oczekiwania. Cieszy zarówno mocny, międzynarodowy skład, jak i liczna reprezentacja Polski, która świadczy o ogromnym potencjale naukowym polskich studentów oraz inżynierów - mówił Łukasz Wilczyński z Mars Society Polska, organizatora ERC 2014.

W ramach European Rover Challenge 2014, powstające Centrum Nauki Da Vinci w Podzamczu k. Chęcin, gościć będzie międzynarodowych przedstawicieli branży kosmicznej, medycznej, naukowej, a także prywatnych przedsiębiorców, którzy wezmą udział w konferencji "Człowiek w kosmosie". Do popularyzacji nauki i nowych technologii wśród szerokiego grona odbiorców przyczyni się również dwudniowa impreza plenerowa. W ciągu trwającego dwa dni - 6 i 7 września - Pikniku Naukowo-Technologicznego zgromadzona publiczność będzie mogła uczestniczyć w licznych pokazach, warsztatach oraz prezentacjach.

Szczegółowe informacje na temat ERC 2014 wraz z pełną listą zarejestrowanych drużyn znajdują się na stronie wydarzenia: roverchallenge.eu.

Powiązane treści
European Rover Challenge 2014 już w ten weekend w Polsce
Łazik marsjański z Politechniki Białostockiej ponownie zwyciężył w University Rover Challenge
Łazik Ares studentów Politechniki Warszawskiej wystartuje w zawodach University Rover Challenge
Łaziki marsjańskie z Polski wystartują w zawodach University Rover Challenge
Zobacz więcej w kategorii: Gospodarka
Komponenty
Heilind Electronics od 10 lat na rynku europejskim
Aktualności
Jest nowy szef Intela
Komunikacja
Technologia chipless RFID: Skuteczna alternatywa dla klasycznego RFID w erze automatyzacji
Produkcja elektroniki
Onsemi zamierza zwolnić 170 pracowników w Czechach
Zasilanie
Tryb Super Mode dla Jetson Orin – NVIDIA zwiększa wydajność komputerów przemysłowych klasy rugged
Komunikacja
Internet Rzeczy w erze post-2G/3G
Zobacz więcej z tagiem: Artykuły
Targi zagraniczne
Międzynarodowa wystawa i warsztaty na temat kompatybilności elektromagnetycznej EMV 2025
Statyczne
Logowanie
Targi krajowe
Warsaw Industry Week 2025 - 9. edycja
Zapytania ofertowe
Unikalny branżowy system komunikacji B2B Znajdź produkty i usługi, których potrzebujesz Katalog ponad 7000 firm i 60 tys. produktów