Intel kupuje Lantiq

Cztery lata po zakupie bezprzewodowego biznesu firmy Infineon za 1,4 mld dolarów, Intel kupił dawny oddział szerokopasmowej łączności przewodowej Infineona o nazwie Lantiq. Pięć lat temu Infineon sprzedał Lantiqa za 250 mln dolarów amerykańskiemu funduszowi Golden Gate Capital. Wartość obecnej transakcji nie została ujawniona. Dzięki przejęciu Lantiqa Intel chce poszerzyć swoje możliwości w zakresie łączności domowej.

Posłuchaj
00:00

Lantiq jest fablesowym dostawcą układów scalonych mającym ponad 2000 patentów dotyczących łączności szerokopasmowej. Specjalizuje się m.in. w technologii xDSL i G.Fast, technologiach bazujących na włóknach światłowodowych, takich jak FTTdp (Fibre to the Distribution Point) i GPON, a także w sieciach domowych, systemach DSLTE czy kompleksowych rozwiązaniach dla sieci Ethernet.

źródło: Electronics Weekly

Powiązane treści
Intel przejmuje Alterę za 16,7 mld dolarów
Intel wprowadził na rynek system Xeon D, konkurencyjny wobec układów ARM procesor do mikroserwerów
Intel zamierza przejąć Alterę
Intel zarobił na czysto 11,7 mld dolarów i zwiększył dostawy układów do tabletów o 460%
Intel zainwestuje 1,6 mld dolarów w fabrykę w Chinach
UMC uruchamia masową produkcję układów firmy Lantiq dla telekomunikacji
Intel przejmuje udziały chińskich producentów chipów mobilnych
Lantiq, spółka wydzielona z Infineona, przejęła producenta układów WLAN
Infineon sprzedaje biznes komunikacji przewodowej do Lantiq
Zobacz więcej w kategorii: Gospodarka
Produkcja elektroniki
Prezydent podpisał ustawę o KSC. Dyrektywa NIS2 wymusi zmiany w łańcuchach dostaw elektroniki
Komponenty
Kryzys na Bliskim Wschodzie zagraża produkcji układów scalonych. Widmo niedoborów helu i bromu
Komponenty
Wyścig o chipy dla AI. IBM i Lam Research inwestują w litografię sub-1-nm
Produkcja elektroniki
Infineon umacnia pozycję lidera na globalnym rynku mikrokontrolerów
Produkcja elektroniki
80 milionów chipów dziennie. Indie wyrastają na nowy hub w globalnym łańcuchu dostaw półprzewodników
Komponenty
Sojusz SK hynix i Applied Materials. Centrum EPIC za 5 mld USD przyspieszy rozwój pamięci HBM
Zobacz więcej z tagiem: Artykuły
Targi krajowe
Targi Euro Target Show 2026
Magazyn
Marzec 2026
Magazyn
Luty 2026

Jak kompensować moc bierną w małej firmie, by płacić mniej za energię bierną?

Z reguły małej firmy nie stać na zakup automatycznego kompensatora mocy biernej. Niemniej, sytuacja nie jest bez wyjścia i w tym artykule na prostym przykładzie pokazane zostało podejście do rozwiązania problemu mocy biernej.
Zapytania ofertowe
Unikalny branżowy system komunikacji B2B Znajdź produkty i usługi, których potrzebujesz Katalog ponad 7000 firm i 60 tys. produktów