Gdyńska spółka zaprezentowała Innowacyjny tłumik mikrofalowy

Spółka TeleMobile, działająca w Pomorskim Parku Naukowo-Technologicznym w Gdyni, stworzyła urządzenie o nazwie mobilny tłumik mikrofalowy - RFswitchATT.mobile - pozwalający na dokładne testowanie zasięgu i jakości sieci bezprzewodowych we wszystkich systemach i terminalach. Rozwiązanie zostało zaprezentowane podczas Mobile World Congress w Barcelonie. Urządzenie jest produktem niszowym, który może być wykorzystany do pomiarów i symulacji, dzięki którym można optymalizować daną sieć radiową oraz polepszać jakość i dostępność usług radiowych.

Posłuchaj
00:00

Obecnie pomiary tego typu są sterowane ręcznie i wymagają obsługi manualnej np. przy ustawieniu wartości tłumienia, a także dłużej trwają i są obarczone błędami. Tłumik mikrofalowy podłączony odpowiednio w tor antenowy pomiędzy anteną odbiorczą a urządzeniem do zapisu sygnału, pozwala na pomiar jakości sygnału i dostępności usług telefonii bezprzewodowej (komórkowej). Na podstawie wyników symulacji tłumienia toru radiowego można podejmować decyzje optymalizujące daną sieć radiową. Na podstawie danych z tłumika można np. zdecydować o wzmocnieniu jakiegoś sygnału, zmianie częstotliwości czy reorientacji anten.

Powiązane treści
Rozmowa z Jerzym Krawczykiem, dyrektorem Micro-Activ Components
Rozmowa z Markiem Łangowskim, dyrektorem zarządzającym w firmie TeleMobile Electronics w Gdyni
Zobacz więcej w kategorii: Gospodarka
Zasilanie
Trina Storage i Stiemo zbudują w krajach bałtyckich sieć potężnych magazynów energii
Projektowanie i badania
Dania chce mieć najpotężniejszy na świecie komputer kwantowy
Elektromechanika
Dold wzmacnia międzynarodową obecność - tworzy nowy oddział sprzedaży w Polsce
Projektowanie i badania
Tranzystory diamentowe odmienią elektronikę dużej mocy
Zasilanie
Nowy standard ładowania EV: EVerged i AMPECO połączą siły, by stworzyć sieć 5000 punktów w 2 lata
Aktualności
Portugalia potęgą w zakresie centrów danych?
Zobacz więcej z tagiem: Artykuły
Magazyn
Lipiec 2025
Magazyn
Czerwiec 2025
Targi zagraniczne
Elmässan Stockholm 2025

Komponenty indukcyjne

Podzespoły indukcyjne determinują osiągi urządzeń z zakresu konwersji mocy, a więc dążenie do minimalizacji strat energii, ułatwiają miniaturyzację urządzeń, a także zapewniają zgodność z wymaganiami norm w zakresie EMC. Stąd rozwój elektromobilności, systemów energii odnawialnej, elektroniki użytkowej sprzyja znacząco temu segmentowi rynku. Zapotrzebowanie na komponenty o wysokiej jakości i stabilności płynie ponadto z aplikacji IT, telekomunikacji, energoelektroniki i oczywiście sektorów specjalnych: wojska, lotnictwa. Pozytywnym zauważalnym zjawiskiem w branży jest powolny, ale stały wzrost zainteresowania klientów rodzimą produkcją pomimo wyższych cen niż produktów azjatyckich. Natomiast paradoksalnie negatywnym zjawiskiem jest fakt, że jakość produktów azjatyckich jest coraz lepsza i jeśli stereotyp "chińskiej bylejakości" przestanie być popularny, to rodzima produkcja będzie miała problem z utrzymaniem się na rynku bez znaczących inwestycji w automatyzację i nowe technologie wykonania, kontroli jakości i pomiarów.
Zapytania ofertowe
Unikalny branżowy system komunikacji B2B Znajdź produkty i usługi, których potrzebujesz Katalog ponad 7000 firm i 60 tys. produktów