Rozpoczęły się targi OPTONexpo 2015

Dzisiaj pierwszy dzień Międzynarodowych Targów Optoelektroniki i Fotoniki OPTONexpo 2015. To już trzecia edycja targów, która ma miejsce podczas Międzynarodowego Roku Światła i Technologii Wykorzystujących Światło - IYL 2015. Impreza poświęcona jest szeroko rozumianej fotonice, czyli materiałom optycznym, przyrządom półprzewodnikowym, m.in. laserom i sensorom, systemom optycznym, aparaturze i innym technologiom optycznym. Targi OPTONexpo odbywają się w Centrum Wystawienniczym EXPO XXI w Warszawie. Patronat nad nimi objęła Polska Platforma Technologiczna Fotoniki.

Posłuchaj
00:00

Wystawa łączy kilkanaście firm, z czego znaczącą większość stanowią krajowe uczelnie wyższe, jak Politechnika Warszawska i Wojskowa Akademia Techniczna, instytuty badawcze związane z optoelektroniką, jak ITE, ITME, ITR, a także stowarzyszenia i jednostki badawczo rozwojowe (Polskia Platforma Technologiczna Fotoniki). Uzupełniają je krajowe firmy współpracujące lub wywodzące się ze świata nauki, jak Vigo System, Semicon czy TopGAN, a także kilka innych innowacyjnych firm krajowych i zagranicznych, mniej lub bardziej powiązanych z technologiami optycznymi.

Międzynarodowe Targi Optoelektroniki i Fotoniki OPTONexpo 2015 to okazja, aby w krótkim czasie zapoznać się z ofertą i możliwościami oferowanymi przez świat nauki, zainspirować się nowymi pomysłami na biznes oraz przyjrzeć się technologiom, które pojawią się na rynku za minimum kilka lat.

Powiązane treści
Kalendarium imprez targowych dla firm elektronicznych w 2016 roku
Semicon członkiem Polskiej Platformy Technologicznej Fotoniki
Zobacz więcej w kategorii: Gospodarka
Zasilanie
Trina Storage i Stiemo zbudują w krajach bałtyckich sieć potężnych magazynów energii
Projektowanie i badania
Dania chce mieć najpotężniejszy na świecie komputer kwantowy
Elektromechanika
Dold wzmacnia międzynarodową obecność - tworzy nowy oddział sprzedaży w Polsce
Projektowanie i badania
Tranzystory diamentowe odmienią elektronikę dużej mocy
Zasilanie
Nowy standard ładowania EV: EVerged i AMPECO połączą siły, by stworzyć sieć 5000 punktów w 2 lata
Aktualności
Portugalia potęgą w zakresie centrów danych?
Zobacz więcej z tagiem: Artykuły
Magazyn
Lipiec 2025
Magazyn
Czerwiec 2025
Targi zagraniczne
Elmässan Stockholm 2025

Komponenty indukcyjne

Podzespoły indukcyjne determinują osiągi urządzeń z zakresu konwersji mocy, a więc dążenie do minimalizacji strat energii, ułatwiają miniaturyzację urządzeń, a także zapewniają zgodność z wymaganiami norm w zakresie EMC. Stąd rozwój elektromobilności, systemów energii odnawialnej, elektroniki użytkowej sprzyja znacząco temu segmentowi rynku. Zapotrzebowanie na komponenty o wysokiej jakości i stabilności płynie ponadto z aplikacji IT, telekomunikacji, energoelektroniki i oczywiście sektorów specjalnych: wojska, lotnictwa. Pozytywnym zauważalnym zjawiskiem w branży jest powolny, ale stały wzrost zainteresowania klientów rodzimą produkcją pomimo wyższych cen niż produktów azjatyckich. Natomiast paradoksalnie negatywnym zjawiskiem jest fakt, że jakość produktów azjatyckich jest coraz lepsza i jeśli stereotyp "chińskiej bylejakości" przestanie być popularny, to rodzima produkcja będzie miała problem z utrzymaniem się na rynku bez znaczących inwestycji w automatyzację i nowe technologie wykonania, kontroli jakości i pomiarów.
Zapytania ofertowe
Unikalny branżowy system komunikacji B2B Znajdź produkty i usługi, których potrzebujesz Katalog ponad 7000 firm i 60 tys. produktów