Dialog Semiconductor przejmuje Atmela za 4,6 mld dolarów

Spółki Dialog Semiconductor oraz Atmel Corporation ogłosiły zawarcie porozumienia, na mocy którego Dialog przejmie Atmela za kwotę 4,6 mld dolarów. Transakcja zostanie przeprowadzona częściowo w gotówce i częściowo w formie przekazania akcji. Przejęcie utworzy globalnego lidera na rynku zarówno Power Management - definiowanym jako rozwiązania do zarządzania energią na platformach mobilnych, w tym smartfonach, tabletach, komputerach i elektronice noszonej - jak i rozwiązań typu Embedded Processing. Po połączeniu, do 2019 r. firma zajmie część rynku o wartości około 20 mld dolarów.

Posłuchaj
00:00

W wyniku przejęcia Dialog rozwinie swoją ofertę i wzmocni pozycję w zakresie układów typu Power Management. Będzie mógł również wykorzystywać kanały sprzedaży firmy Atmel oraz zdywersyfikować bazę klientów. Ponadto wdrożenie ulepszonego modelu operacyjnego otworzy nowe możliwości osiągania wzrostu przychodów.

Transakcja ma zostać sfinalizowana w pierwszym kwartale roku kalendarzowego 2016. Oczekuje się, że w roku 2017 - w pierwszym pełnym roku po zamknięciu transakcji - osiągnięty zostanie wzrost zysków bazowych. Dialog spodziewa się doprowadzenia w ciągu dwóch lat do przewidywanych rocznych oszczędności kosztów rzędu 150 mln dolarów.

Transakcja została jednogłośnie zatwierdzona przez zarządy obu spółek i podlega jeszcze uzyskaniu wymaganych pozwoleń od urzędów regulacyjnych działających w różnych systemach prawnych. Wymaga też spełnienia zwyczajowych warunków zamknięcia transakcji oraz zgody akcjonariuszy Dialogu i Atmela.

Prezesem i dyrektorem generalnym firmy Dialog Semiconductor pozostanie nadal Jalal Bagherli. Do zarządu Dialogu dołączy dwóch członków obecnego zarządu firmy Atmel.

źródło: Dialog Semiconductor

Powiązane treści
Dialog Semiconductor ogłasza zakończenie procesu akwizycji Silego Technology
Premier Farnell zawarł globalną umowę franczyzową z firmą Dialog Semiconductor
Microchip przejmuje Atmela za 3,56 mld dolarów
Cypress chce przebić ofertę Dialogu na zakup Atmela
Atmel potencjalnym celem przejęcia przez inną firmę
Dialog przejmuje dostawcę układów zasilania za 310 mln dol.
Apple przejmuje część firmy Dialog Semiconductor
Zobacz więcej w kategorii: Gospodarka
Zasilanie
Trina Storage i Stiemo zbudują w krajach bałtyckich sieć potężnych magazynów energii
Projektowanie i badania
Dania chce mieć najpotężniejszy na świecie komputer kwantowy
Elektromechanika
Dold wzmacnia międzynarodową obecność - tworzy nowy oddział sprzedaży w Polsce
Projektowanie i badania
Tranzystory diamentowe odmienią elektronikę dużej mocy
Zasilanie
Nowy standard ładowania EV: EVerged i AMPECO połączą siły, by stworzyć sieć 5000 punktów w 2 lata
Aktualności
Portugalia potęgą w zakresie centrów danych?
Zobacz więcej z tagiem: Artykuły
Magazyn
Lipiec 2025
Magazyn
Czerwiec 2025
Targi zagraniczne
Elmässan Stockholm 2025

Komponenty indukcyjne

Podzespoły indukcyjne determinują osiągi urządzeń z zakresu konwersji mocy, a więc dążenie do minimalizacji strat energii, ułatwiają miniaturyzację urządzeń, a także zapewniają zgodność z wymaganiami norm w zakresie EMC. Stąd rozwój elektromobilności, systemów energii odnawialnej, elektroniki użytkowej sprzyja znacząco temu segmentowi rynku. Zapotrzebowanie na komponenty o wysokiej jakości i stabilności płynie ponadto z aplikacji IT, telekomunikacji, energoelektroniki i oczywiście sektorów specjalnych: wojska, lotnictwa. Pozytywnym zauważalnym zjawiskiem w branży jest powolny, ale stały wzrost zainteresowania klientów rodzimą produkcją pomimo wyższych cen niż produktów azjatyckich. Natomiast paradoksalnie negatywnym zjawiskiem jest fakt, że jakość produktów azjatyckich jest coraz lepsza i jeśli stereotyp "chińskiej bylejakości" przestanie być popularny, to rodzima produkcja będzie miała problem z utrzymaniem się na rynku bez znaczących inwestycji w automatyzację i nowe technologie wykonania, kontroli jakości i pomiarów.
Zapytania ofertowe
Unikalny branżowy system komunikacji B2B Znajdź produkty i usługi, których potrzebujesz Katalog ponad 7000 firm i 60 tys. produktów