Semtech i Digimondo uruchamiają w Niemczech sieć LoRaWAN małej mocy dla Intenetu Rzeczy

Działanie sieci małej mocy LoRaWAN wraz aplikacjami do Internetu Rzeczy (IoT) zademonstrowała podczas targów Embedded World w lutym br. firma Semtech, specjalizująca się w półprzewodnikach analogowych i typu mixed-signal. Samą sieć uruchomiła firma Digimondo, dostawca spółki energetycznej E.ON, na obszarach Norymbergi, Hamburga i Berlina. Podczas targów zademonstrowane zostało wykorzystanie sieci do bezprzewodowego śledzenia miejskich środków transportu w obszarze całej Norymbergi. Ruch pojazdów był wyświetlany na ekranach przy stoiskach Semtechu i Microchipa.

Posłuchaj
00:00

Digimondo założył E.ON w 2015 r. Spółka ma wspomóc firmę E.ON w ucyfrowieniu rynku energii w Niemczech. Sieć WAN o niskim poborze prądu uruchamiana w standardzie LoRaWAN ma objąć takie usługi i rozwiązania, jak śledzenie publicznych środków transportu, inteligentne opomiarowanie sieci elektroenergetycznej, zintegrowane pomiary zanieczyszczenia powietrza czy śledzenie ruchu statków. W ubiegłym roku infrastrukturę sieci przetestowano w Hamburgu i Berlinie oraz została ona dopuszczona do kolejnych testów w Monachium, Frankfurcie, Stuttgarcie, Dusseldorfie, Essen, Kolonii i na kilku obszarach wiejskich. Sieć ma być dostępna dla firm zewnętrznych od połowy br.

Podczas targów Embedded World na swoim stoisku Microchip rozdawał zestawy uruchomieniowe działające w standardzie LoRa w ramach sieci Digimondo, wyposażone w technologię w.cz. LoRa Semtech. Do stowarzyszenia LoRa Alliance należą m.in. IBM, Microchip, Synopsys, Hon Hai Precision oraz STMicroelectronics.

Powiązane treści
LoRaWAN 1.1 - nadchodzi
Semtech ogłasza nabycie IC Interconnect
Czy Internet Rzeczy może być niebezpieczny?
Pierwsza w Polsce sieć w standardzie LoRa
Ruszył nowy portal skoncentrowany na rozwiązaniach LoRaWAN
LoRaWAN ma już ponad 100 komercyjnych sieci na świecie
Optymalizacja komunikacji LoRa w systemach embedded
Zobacz więcej w kategorii: Gospodarka
Zasilanie
Trina Storage i Stiemo zbudują w krajach bałtyckich sieć potężnych magazynów energii
Projektowanie i badania
Dania chce mieć najpotężniejszy na świecie komputer kwantowy
Elektromechanika
Dold wzmacnia międzynarodową obecność - tworzy nowy oddział sprzedaży w Polsce
Projektowanie i badania
Tranzystory diamentowe odmienią elektronikę dużej mocy
Zasilanie
Nowy standard ładowania EV: EVerged i AMPECO połączą siły, by stworzyć sieć 5000 punktów w 2 lata
Aktualności
Portugalia potęgą w zakresie centrów danych?
Zobacz więcej z tagiem: Artykuły
Magazyn
Lipiec 2025
Magazyn
Czerwiec 2025
Targi zagraniczne
Elmässan Stockholm 2025

Komponenty indukcyjne

Podzespoły indukcyjne determinują osiągi urządzeń z zakresu konwersji mocy, a więc dążenie do minimalizacji strat energii, ułatwiają miniaturyzację urządzeń, a także zapewniają zgodność z wymaganiami norm w zakresie EMC. Stąd rozwój elektromobilności, systemów energii odnawialnej, elektroniki użytkowej sprzyja znacząco temu segmentowi rynku. Zapotrzebowanie na komponenty o wysokiej jakości i stabilności płynie ponadto z aplikacji IT, telekomunikacji, energoelektroniki i oczywiście sektorów specjalnych: wojska, lotnictwa. Pozytywnym zauważalnym zjawiskiem w branży jest powolny, ale stały wzrost zainteresowania klientów rodzimą produkcją pomimo wyższych cen niż produktów azjatyckich. Natomiast paradoksalnie negatywnym zjawiskiem jest fakt, że jakość produktów azjatyckich jest coraz lepsza i jeśli stereotyp "chińskiej bylejakości" przestanie być popularny, to rodzima produkcja będzie miała problem z utrzymaniem się na rynku bez znaczących inwestycji w automatyzację i nowe technologie wykonania, kontroli jakości i pomiarów.
Zapytania ofertowe
Unikalny branżowy system komunikacji B2B Znajdź produkty i usługi, których potrzebujesz Katalog ponad 7000 firm i 60 tys. produktów