Zostań w domu, zamów taniej!
Nie wychodź z domu i zamów online swoje ulubione pisma 20% taniej. Skorzystaj z kodu rabatowego: czytajwdomu

Ruszył nowy portal skoncentrowany na rozwiązaniach LoRaWAN

| Gospodarka Aktualności

Nowy serwis internetowy promujący LoRaWAN uruchomiła firma JM elektronik. LoRaWAN to rozwiązanie przeznaczone w szczególności dla urządzeń połączonych w ramach szeroko rozumianego Internetu Rzeczy, a także niezwykle istotne przy wdrażaniu systemów urzeczywistniających idee Smart City (sterowanie oświetleniem, ruchem, pomiar jakości powietrza, gospodarka odpadami, geolokalizacja), Smart Meteringu (pomiar i sterowanie mediami), Smart Agriculture (monitoring upraw i hodowli) czy Smart Factory i Industry 4.0.

Ruszył nowy portal skoncentrowany na rozwiązaniach LoRaWAN

Na stronach nowego portalu www.lorawan.com.pl firma JM elektronik zamieściła kompendium wiedzy na temat LoRaWAN, historii powstania sieci i jej rozwoju, a także przykłady zrealizowanych na jej bazie projektów. Przedstawione zostały również produkty pozwalające na praktyczne wykorzystywanie możliwości sieci LoRaWAN.

Zalety zastosowania sieci LoRaWAN to przede wszystkim efektywność energetyczna pozwalająca na pracę na baterii przez wiele lat, rekordowy zasięg liczony w kilometrach, doskonała propagacja i odporność na zakłócenia umożliwiająca pracę w gęstej zabudowie i w przemyśle, działanie w otwartym paśmie bez ponoszenia opłat abonamentowych, a nawet bez operatora, a także atrakcyjna cena modułów radiowych.

JM elektronik deklaruje, że opanował kompetencje z zakresu wszystkich warstw sieci LoRaWAN, począwszy od urządzeń końcowych (end-point), poprzez warstwę dostępową (gateway), aż po usługi w chmurach.

Zobacz również

Dostępne nowe wydanie
Pobierz bezpłatnie