Firma Sony sprzedała oddział produkcji baterii za 167 mln dolarów

| Gospodarka Artykuły

Wbrew oczekiwaniom analityków firma Sony obniżyła prognozę zysku na rok 2016 z powodu straty poniesionej na sprzedaży oddziału produkcji baterii. Analitycy spodziewali się tendencji odwrotnej, czyli wzrostu, ponieważ brali pod uwagę inne pozytywne czynniki tegorocznej działalności firmy, takie jak dobre wyniki sprzedaży konsoli PlayStation 4 oraz wprowadzenie przez Sony na rynek zestawu gogli ze słuchawkami do wirtualnej rzeczywistości (VR).

Firma Sony sprzedała oddział produkcji baterii za 167 mln dolarów

Od lat, przechodząc bolesną restrukturyzację, Sony chce się wyspecjalizować w rozrywce oraz w dostawach sprzętu do gier oraz samych gier wideo, czujników obrazu do aparatów i kamer cyfrowych. Sprzedaż oddziału wytwarzania baterii jest jednym z kroków w tym kierunku.

W bieżącym roku finansowym, trwającym dla Sony do końca marca 2017, firma spodziewa się zysku operacyjnego 2,6 mld dolarów, o 10% mniej niż w prognozie firmy z lipca 2016 r. i o 10% mniej w skali kwartalnej. Sony sprzedało oddział produkcji baterii za 167 mln dolarów, jednak związany z transakcją odpis z tytułu utraty wartości wyniósł 315 mln dolarów.

źródło: Reuters