Sony otworzy w Tajlandii nową fabrykę smartfonów

Firma Sony ogłosiła plany otwarcia nowej fabryki smartfonów w tajskiej prowincji Pathum Thani. Firma miała już tam duży zakład produkcyjny, którego działalność została zawieszona po powodzi z 2011 r. Zainwestowanie na początku kilku miliardów jenów umożliwi firmie Sony rozpoczęcie masowej produkcji już w roku 2016. Wstępnie zakład będzie produkował kilka milionów telefonów rocznie.

Posłuchaj
00:00

Dwadzieścia lat temu firma Sony wybudowała fabrykę urządzeń do komunikacji mobilnej w Pekinie, współpracując z trzema lokalnymi partnerami. Wówczas miała w inwestycji udział o wielkości 51%. Od 1995 r. nie uruchomiła żadnej fabryki przeznaczonej specjalnie dla urządzeń mobilnych. Teraz Sony będzie jedynym właścicielem tajskiego zakładu, co ma zaowocować sprawniejszym podejmowaniem decyzji biznesowych.

Komunikacyjny biznes Sony odnotował w roku obrotowym kończącym się w marcu 2015 r. stratę operacyjną w wysokości 1,82 mld dolarów. Po dokonaniu reform i cięć wynagrodzeń oraz modyfikacji działań marketingowych firma oczekuje powrotu do raportowania zysków w marcu 2017 r.

źródło: GSMArena

Powiązane treści
Sony sprzedaje dział produkcji baterii
Firma Sony sprzedała oddział produkcji baterii za 167 mln dolarów
Firma Sony kupiła Softkinetic Systems wraz z innowacyjną technologią czujników obrazu
W Indiach pojawi się najtańszy smartfon na świecie - będzie kosztował 15 dolarów
Sony zainwestuje prawie 900 mln dolarów w fabryki sensorów CMOS
Sony odpuszcza telewizory i telefony stawiając na produkty z wbudowaną komunikacją
Sony zwolni 15% zatrudnionych w oddziale technologii mobilnych
Sony przejmuje fabrykę Renesasu. Zainwestuje 340 mln dolarów w czujniki obrazu
Czy zakończy się zła passa firmy Sony?
Zobacz więcej w kategorii: Gospodarka
Aktualności
Przez sztuczną inteligencję silnie rośnie skala cyberataków w chmurze
Komponenty
Dell i NVIDIA fundamentem największej fabryki AI w Indiach: 4000 GPU Blackwell dla NxtGen
Produkcja elektroniki
Yamaha Robotics stawia na półprzewodniki. Nowa struktura wzmocni obsługę procesów back-end w Europie
Projektowanie i badania
Mitsubishi Electric i MHI inwestują w następcę modułu ISS. Nowa era komercjalizacji orbity LEO
Produkcja elektroniki
Afrykańskie minerały w centrum uwagi
PCB
Standard oHFM: Nowe perspektywy dla modułów FPGA w systemach embedded
Zobacz więcej z tagiem: Artykuły
Magazyn
Styczeń 2026
Magazyn
Grudzień 2025
Magazyn
Listopad 2025

Kiedy projekt elektroniki jest „wystarczająco dobry”, a kiedy staje się ryzykiem biznesowym

W projektowaniu elektroniki bardzo łatwo wpaść w pułapkę myślenia: „działa, więc jest OK”. Układ się uruchamia, firmware odpowiada, prototyp przechodzi testy na biurku. I na tym etapie wiele zespołów uznaje projekt za „wystarczająco dobry”. O decyzjach „good enough”, presji czasu i momentach, w których inżynieria zaczyna generować straty.
Zapytania ofertowe
Unikalny branżowy system komunikacji B2B Znajdź produkty i usługi, których potrzebujesz Katalog ponad 7000 firm i 60 tys. produktów