Czy zakończy się zła passa firmy Sony?

Niedawno akcje firmy Sony podrożały do najwyższego poziomu od dwóch lat. Było to konsekwencją krążących plotek na temat możliwości podziału firmy i odłączenia zyskownej spółki Sony Entertainment, która zajmuje się m.in. dystrybucją filmów i seriali telewizyjnych, od przynoszącego straty działu wytwarzającego elektronikę użytkową. Taką ewentualność rozważa amerykański fundusz hedgingowy Third Point. Jest on w posiadaniu ponad 6% akcji korporacji Sony, czyli stał się jednym z największych akcjonariuszy japońskiej firmy.

Posłuchaj
00:00

W zeszłym tygodniu w komunikacie opublikowanym na anglojęzycznej wersji serwisu Nikkei firma poinformowała, że skłania się ku akceptacji pomysłu. Z kolei inna informacja mówiła jedynie o rozpatrywaniu propozycji. Po tych doniesieniach akcje Sony podrożały na giełdzie w Tokio aż o 8%, do poziomu około 2160 jenów za sztukę - od początku 2013 r. zyskały już ponad 100%. Jednak podczas spotkania z inwestorami w centrali Sony nie doszło do rozstrzygnięć.

W bieżącym roku obrotowym Japończycy prognozują, że zysk firmy wzrośnie o 16%. Mimo to Sony cały czas przegrywa z Samsungiem i LG na rynku smartfonów i telewizorów.

źródło: wyborcza.biz

Powiązane treści
Sony otworzy w Tajlandii nową fabrykę smartfonów
Sony odpuszcza telewizory i telefony stawiając na produkty z wbudowaną komunikacją
Sony zwolni 15% zatrudnionych w oddziale technologii mobilnych
Sony przejmuje fabrykę Renesasu. Zainwestuje 340 mln dolarów w czujniki obrazu
Sony i Toshiba przeznaczą większe nakłady na półprzewodniki
Sony przygotowuje flagowy model smartfona opartego na Androidzie
Grupowe zwolnienia w japońskich zakładach Sony
Sony wpompuje miliard dolarów w produkcję czujników CMOS
Sony i Panasonic rozpoczną produkcję OLED-ów
Sony rezygnuje ze współpracy z Sharpem przy produkcji wyświetlaczy LCD
Zobacz więcej w kategorii: Gospodarka
Zasilanie
Trina Storage i Stiemo zbudują w krajach bałtyckich sieć potężnych magazynów energii
Projektowanie i badania
Dania chce mieć najpotężniejszy na świecie komputer kwantowy
Elektromechanika
Dold wzmacnia międzynarodową obecność - tworzy nowy oddział sprzedaży w Polsce
Projektowanie i badania
Tranzystory diamentowe odmienią elektronikę dużej mocy
Zasilanie
Nowy standard ładowania EV: EVerged i AMPECO połączą siły, by stworzyć sieć 5000 punktów w 2 lata
Aktualności
Portugalia potęgą w zakresie centrów danych?
Zobacz więcej z tagiem: Artykuły
Magazyn
Lipiec 2025
Magazyn
Czerwiec 2025
Targi zagraniczne
Elmässan Stockholm 2025

Komponenty indukcyjne

Podzespoły indukcyjne determinują osiągi urządzeń z zakresu konwersji mocy, a więc dążenie do minimalizacji strat energii, ułatwiają miniaturyzację urządzeń, a także zapewniają zgodność z wymaganiami norm w zakresie EMC. Stąd rozwój elektromobilności, systemów energii odnawialnej, elektroniki użytkowej sprzyja znacząco temu segmentowi rynku. Zapotrzebowanie na komponenty o wysokiej jakości i stabilności płynie ponadto z aplikacji IT, telekomunikacji, energoelektroniki i oczywiście sektorów specjalnych: wojska, lotnictwa. Pozytywnym zauważalnym zjawiskiem w branży jest powolny, ale stały wzrost zainteresowania klientów rodzimą produkcją pomimo wyższych cen niż produktów azjatyckich. Natomiast paradoksalnie negatywnym zjawiskiem jest fakt, że jakość produktów azjatyckich jest coraz lepsza i jeśli stereotyp "chińskiej bylejakości" przestanie być popularny, to rodzima produkcja będzie miała problem z utrzymaniem się na rynku bez znaczących inwestycji w automatyzację i nowe technologie wykonania, kontroli jakości i pomiarów.
Zapytania ofertowe
Unikalny branżowy system komunikacji B2B Znajdź produkty i usługi, których potrzebujesz Katalog ponad 7000 firm i 60 tys. produktów