Vigo uruchomi inkubator projektów technologicznych

| Gospodarka Artykuły

Spółka Vigo System oraz Warsaw Equity Group stworzą inkubator Vigo We Innovation, którego celem będzie inwestowanie w projekty technologiczne o potencjale globalnym. W pierwszej fazie działalności inkubator przeznaczać będzie na projekty jedynie środki własne, w przyszłości chce pozyskiwać również celowe dotacje. Inkubator Vigo We Innovation zainteresowany będzie projektami z branży nowych technologii, fotoniki, optyki, automatyki, robotyki, fotowoltaiki oraz inżynierii materiałowej.

Vigo uruchomi inkubator projektów technologicznych

Inkubatorem kierować będzie Wojciech Smoliński, menedżer z dużym doświadczeniem w zakresie projektów inwestycyjnych, inwestycji fazy seed i venture capital oraz w pracy w świecie finansów. Pracował między innymi w funduszu WinVentures oraz Warsaw Equity.

- Interesują nas rozwiązania, które są już wstępnie zweryfikowane i posiadają działający prototyp. W pojedynczy projekt zamierzamy inwestować kwoty w przedziale 0,5-5,0 mln zł. Zakładamy, iż finansowanie naszych przedsięwzięć odbywać się będzie wieloetapowo, najlepiej rozwijające się projekty będą miały dostęp do środków na finansowanie kolejnych etapów rozwoju - mówił Wojciech Smoliński.

Vigo System i Warsaw Equity PE I FIZAN posiadać będą po połowie udziałów w Vigo We Innovation.

źródło: ISBnews