Detektory podczerwieni dobrym biznesem - rekord sprzedaży Vigo System

| Gospodarka Artykuły

W I kwartale 2018 firma Vigo System zwiększyła sprzedaż aż o 44% rok do roku, wypracowując 9,06 mln zł przychodów - to najlepszy kwartalny wynik w dotychczasowej historii firmy. Wzrosty zanotowano w każdym z kluczowych segmentów produktów - przemysłowym, aplikacjach bezpieczeństwa transportu oraz produktach dla sektora obronnego.

Detektory podczerwieni dobrym biznesem - rekord sprzedaży Vigo System

Vigo SystemNa skokowy wzrost sprzedaży w I kwartale bieżącego roku złożyły się zarówno większe zamówienia od stałych kontrahentów, których produkty sprzedają się coraz lepiej, jak i zlecenia od nowo pozyskanych klientów, m.in. z Dalekiego Wschodu. Za ponad połowę wypracowanych w tym czasie przychodów odpowiadała sprzedaż detektorów dla odbiorców z szeroko pojętego sektora przemysłowego.

Motorem wzrostu sprzedaży w segmencie detektorów były detektory wykorzystywane w urządzeniach do analizy gazów, przy kontroli pracy laserów czy w przemyśle półprzewodnikowym. Na drugim miejscu największych kontrahentów, pod względem wielkości obrotów w I kwartale 2018 r., uplasowali się producenci rozwiązań z zakresu bezpieczeństwa transportu, wykorzystywanych m.in. w kolejach dużych prędkości. Sprzedaż w tym segmencie wygenerowała ponad 20% całkowitych obrotów firmy w minionym okresie.

Najniższe miejsce na podium w sprzedażowym rankingu Vigo System zajęły w I kw. detektory sprzedawane firmom z branży zbrojeniowej, w tym francuskiej firmie Zodiac Aerotechnics, która w grudniu 2017 r. zamówiła w detektory wykorzystywane dla produkcji inteligentnej amunicji o wartości około 3,9 mln zł.

Zobacz również