Vigo System zwiększa sprzedaż

| Gospodarka Produkcja elektroniki

Vigo System ma za sobą rekordowy trzeci kwartał, w którym sprzedaż wyniosła 9,3 mln zł, o 38% więcej niż w analogicznym okresie rok wcześniej. Wzrosty zanotowano we wszystkich głównych grupach odbiorców, z segmentem wojskowym na czele, który był motorem wzrostu sprzedaży w tym okresie.

Vigo System zwiększa sprzedaż

Za połowę wypracowanych w III kw. 2018 r. przychodów odpowiadała sprzedaż detektorów dla odbiorców z szeroko pojętego sektora przemysłowego (do kontroli jakości powietrza i detekcji gazów, przy kontroli pracy laserów czy w przemyśle półprzewodnikowym). Na drugim miejscu sprzedażowego podium zajęły detektory sprzedawane firmom z branży zbrojeniowej, odpowiadające za 28% przychodów. Na trzecim miejscu, pod względem wielkości obrotów w III kw. 2018 r. uplasował się segment naukowy, skupiający prywatne i publiczne ośrodki badawcze i naukowe. Sprzedaż detektorów w tym segmencie odpowiadała za ok. 10% przychodów w minionym okresie.

We wrześniu br. firma Vigo System podpisała z amerykańską grupą Caterpillar nową umowę na dostawę detektorów wykorzystywanych w systemach bezpieczeństwa transportu kolejowego. Jej wartość - 8,9 mln zł - jest o ponad połowę większa niż poprzedni kontrakt między stronami, zawarty w grudniu 2016 r.