Firma Vigo System zdobyła środki na finansowanie clean roomu

| Gospodarka Aktualności

Vigo System otrzymał dwa kredyty w wysokości 6 mln zł i 2 mln euro na utworzenie clean-roomu poprzez rozbudowę hali produkcyjnej o pomieszczenie o podwyższonej czystości oraz wyposażenie w specjalistyczny sprzęt i aparaturę kontrolno-pomiarową, służące do wdrożenia technologii produkcji nowych wyrobów. Uzyskanie finansowania w postaci komercyjnych kredytów było warunkiem koniecznym do wykorzystania finansowania ze środków Unii Europejskiej.

Firma Vigo System zdobyła środki na finansowanie clean roomu

Realizacja projektu jest jednym z kluczowych elementów realizacji założeń strategii spółki przyjętej na lata 2016-2020.

W 2019 roku Vigo liczy na wzrost zamówień przede wszystkim w segmencie przemysłowym oraz w zastosowaniach wojskowych. Chce do połowy roku zakończyć proces przenoszenia całej produkcji do nowego zakładu. Jeszcze w tym roku planuje uruchomić produkcję nowych materiałów półprzewodnikowych.

W 2018 roku firma Vigo System wypracowała 37,4 mln zł przychodów, tj. o 38% więcej w ujęciu rok do roku. Dynamiczny wzrost sprzedaży przełożył się na poprawę zysków: EBITDA +29% do 16,2 mln zł, a EBIT +30,9% do 12,7 mln zł. Na czysto spółka zarobiła ponad 13 mln zł (+36,5%).

Zobacz również