Vigo System liczy na poprawę wyników w kolejnych miesiącach

| Gospodarka Produkcja elektroniki

W I półroczu 2019 roku przychody Vigo System wzrosły w ujęciu rocznym o 5,5% do 19,9 mln zł. W tym okresie zysk ze sprzedaży zwiększył się o ponad 10% do 12,3 mln zł. Wynik EBITDA obniżył się z 8,5 mln zł do 8 mln zł, a zysk netto sięgnął 6,2 mln zł wobec 7,2 mln zł w analogicznym okresie 2018 roku.

Vigo System liczy na poprawę wyników w kolejnych miesiącach

- Niższy wynik jest pochodną wyższych kosztów spółki spowodowanych m.in. uruchomieniem nowej fabryki, której otwarcie spowodowało też wzrost zatrudnienia. Innym powodem było przesunięcie zamówień na III kwartał dla największego klienta - firmy Zodiac - powiedział Adam Piotrowski, prezes Vigo System.

Firma Vigo realizuje duży program inwestycyjny, w ramach którego przeniesiono produkcję do nowo wybudowanego zakładu. Umożliwi to z czasem efektywną produkcję długich serii detektorów i dziesięciokrotny wzrost wolumenu produkcji, do nawet 100 tys. sztuk rocznie. Szacowane nakłady inwestycyjne do 2020 r. wyniosą około 85,6 mln zł, w tym 41,6 mln zł na budowę nowej hali montażowej, około 24 mln zł na budowę clean-roomu i poprawę efektywności produkcji oraz około 20 mln zł na rozwój technologii materiałów dla fotoniki.

Zobacz również