Vigo System notuje rekord sprzedaży

| Gospodarka Produkcja elektroniki

W pierwszym kwartale bieżącego roku firma Vigo System odnotowała przychody o wartości 11,5 mln zł, co oznacza najlepszy kwartalny wynik sprzedaży w jej dotychczasowej historii, aż o 26% wyższy od przychodów osiągniętych w pierwszym kwartale roku ubiegłego. Prezes Vigo System, Adam Piotrowski, podkreśla, że osiągi te są zgodne z budżetowymi założeniami spółki na rok 2019, które przewidują wzrost sprzedaży pozwalający na zakończenie roku z rekordowymi wynikami operacyjnymi i finansowymi.

Vigo System notuje rekord sprzedaży

Prezes Vigo zwraca uwagę, że obecnie spółka koncentruje się na coraz lepszych wynikach oraz na realizacji projektów strategicznych, wśród których kluczowe jest uruchomienie w bieżącym roku nowej fabryki. Budowa nowej hali montażowej pochłonąć ma 41,6 mln zł.

Motorem sprzedaży Vigo System są detektory przeznaczone do zastosowań przemysłowych. Odpowiadały one za przeszło 68% przychodów wypracowanych w I kwartale. W porównaniu z rokiem 2018 nastąpił tu wzrost o 61%. Przemysłowe detektory wykorzystywane są między innymi przy produkcji urządzeń do kontroli jakości powietrza oraz detekcji gazów, a także przy kontroli pracy laserów i w przemyśle półprzewodnikowym.

Drugie miejsce wśród dających największe przychody elementów zajęły detektory znajdujące zastosowanie w systemach bezpieczeństwa transportu. Były one źródłem 25% wartości przychodów, a ich sprzedaż wzrosła w ostatnim kwartale o 55%. Wymienione systemy wytwarza m.in. grupa Caterpillar ze Stanów Zjednoczonych.

Miejsce trzecie pod względem przychodów przypadło detektorom kierowanym do sektora naukowego, czyli prywatnych i publicznych ośrodków naukowo-badawczych. Sprzedaż detektorów w tym segmencie odpowiadała za około 4% przychodów odnotowanych w I kwartale bieżącego roku.

źródło: WNP

Zobacz również