Vigo System rozwinie ofertę o nowe detektory oraz lasery VCSEL

| Gospodarka Komponenty

Vigo System zamierza poszerzyć swoją ofertę o nowe innowacyjne produkty - detektory wieloelementowe, miniaturowe detektory podczerwieni do aplikacji wielkoseryjnych oraz lasery VCSEL (o emisji krawędziowej). Firma chce opracować technologię produkcji we współpracy z wiodącymi uczelniami technicznymi w Polsce - Wojskową Akademią Techniczną, Politechniką Łódzką i Politechniką Warszawską.

Vigo System rozwinie ofertę o nowe detektory oraz lasery VCSEL

Projekty badawczo-rozwojowe w tym obszarze, których łączny budżet oszacowano na blisko 37 mln zł, będą współfinansowane z dotacji publicznych o całkowitej wartości 27 mln zł.

Prace badawczo-rozwojowe nad nowymi produktami będą realizowane w ramach dwóch projektów. Wspólnie z Wojskową Akademią Techniczną opracowane będą nowe rodziny detektorów podczerwieni - moduły detekcyjne z wieloelementowymi detektorami, które mają znaleźć zastosowanie w przemyśle oraz miniaturowe, produkowane wielkoseryjnie moduły detekcyjne do montażu na PCB, stworzone z myślą o masowych zastosowaniach. Z kolei we współpracy z Politechnikami Łódzką i Warszawską giełdowa spółka chce zarówno rozwijać produkcję materiałów półprzewodnikowych III-V na bazie arsenku galu (GaAs) i fosforku indu (InP), jak i materiałów półprzewodnikowych adresowanych do szerokiej gamy zastosowań fotonicznych, a także opracować własną technologię produkcji laserów VCSEL.

Zobacz również