Mocny początek roku Vigo System

| Gospodarka Aktualności

Vigo System w I kwartale 2021 r. zwiększył sprzedaż o blisko 18%, do rekordowych 14,6 mln zł. Największym odbiorcą produktów VIGO był przemysł. Sprzedaż detektorów oraz sensorów podczerwieni dla aplikacji przemysłowych, adresowana do zróżnicowanego grona kilkudziesięciu kontrahentów, wzrosła w analizowanym okresie o 4%, do 5,4 mln zł.

Mocny początek roku Vigo System

Drugą pod względem wielkości sprzedaży grupą odbiorców detektorów w minionym kwartale były firmy z branży zbrojeniowej, z francuskim Safran Aerotechnics na czele. Segment ten odpowiadał za 34% przychodów firmy w I kw. 2021 r. Realizacja zamówień dla Safrana oraz innych klientów z Europy pozwoliła zwiększyć przychody segmentu aż o 462%, do 5,0 mln zł.

Trzecią pozycję rankingu sprzedażowego firmy zajął segment detektorów wykorzystywanych w rozwiązaniach z zakresu bezpieczeństwa transportu. Przychody ze sprzedaży produktów wykorzystywanych m.in. w systemach do wykrywania awarii w kolejach dużych prędkości oraz do wykrywania pożarów w pociągach wyniosły 2,4 mln zł, odpowiadając za 16% całkowitej sprzedaży okresu.