Vigo System informuje o dobrych wynikach osiągniętych w 2018 roku

| Gospodarka Optoelektronika

Sprzedaż Vigo System w czwartym kwartale 2018 roku przekroczyła 9 mln zł, a w całym ubiegłym roku przychody wzrosły o 38%, do 37,4 mln zł. Firma pozyskała w tym okresie wielu nowych klientów, mających potencjał, by w kolejnych latach dołączyć do grona strategicznych partnerów biznesowych.

Vigo System informuje o dobrych wynikach osiągniętych w 2018 roku

Za ponad połowę przychodów odpowiadała sprzedaż detektorów IR dla odbiorców z szeroko pojętego sektora przemysłowego. Dynamika w tym segmencie wyniosła 30%. Na drugim miejscu pod względem sprzedaży uplasował się segment zbrojeniowy - odpowiadał za ponad 22% przychodów. Wzrostowi sprzedaży o 69% sprzyjała realizacja rosnących zamówień dla francuskiej firmy Zodiac Aerotechnics, największego kontrahenta Vigo System, jak również kontynuacja współpracy m.in. z polskimi producentami uzbrojenia dla armii.

Kolejnymi ważnymi odbiorcami produktów Vigo są producenci rozwiązań z zakresu bezpieczeństwa transportu - ponad 15% w ogólnych przychodach i 64% wzrostu sprzedaży. Głównym kontrahentem w tym segmencie jest amerykański Caterpillar. Ważny okazał się także rozwój sprzedaży do nowych partnerów biznesowych z Chin, produkujących systemy dla dynamicznie rozwijających się w tym kraju kolei szybkich prędkości.

Vigo System chce w kolejnych latach nadal dynamicznie zwiększać sprzedaż, co ma zapewnić nowy zakład w Ożarowie Mazowieckim. Docelowo ma on mieć możliwość wytwarzania do 100 tys. detektorów rocznie. Dla porównania w 2017 roku sprzedaż detektorów i modułów detekcyjnych wyniosła 5559 sztuk.

Zobacz również