Medicalgorithmics liczy na rozwój rynku w Polsce dzięki programowi refundacji

| Gospodarka Artykuły

PocketECG, przełomowe urządzenie służące do wielotygodniowej diagnostyki arytmii pacjenta, klasyfikuje każde uderzenie serca pacjenta i przesyła dane do centrum monitoringu, skąd trafiają one do lekarzy specjalistów podejmujących decyzje o dalszym leczeniu pacjenta. Właściciel technologii PocketECG, firma Medicalgorithmics, odniosła sukces na rynku amerykańskim i obecnie właśnie z USA czerpie 90% przychodów.

Medicalgorithmics liczy na rozwój rynku w Polsce dzięki programowi refundacji

Marek Dziubiński, prezes spółki, liczy jednak na to, że w najbliższych latach usługi zdalnego monitorowania pracy serca oferowane przez jego spółkę będą refundowane również w Polsce i na zachodzie Europy. - Nieraz trzeba kilku lat, aby to, co już w Stanach jest zadomowione, trafiło do Europy - stwierdził Marek Dziubiński.

W Polsce przybywa innowacyjnych spółek telemedycznych, które chcą powtórzyć sukces Medicalgorithmicsa. Według Marka Dziubińskiego nowe technologie wykorzystywane w ochronie zdrowia, które pomogłyby zaoszczędzić pieniądze państwu polskiemu i poprawiłyby jakość i dostępność usług medycznych, powinny być refundowane przez państwo.

źródło: Parkiet

Zobacz również