Medicalgorithmics kupi spółkę w USA za 34 mln dolarów

Medicalgorithmics podpisał warunkową umowę kupna 75% akcji w firmie Medi-Lynx Cardiac Monitoring z siedzibą w Plano w USA. Wartość transakcji to 34,1 mln dolarów. "Medi-Lynx prowadzi działalność w zakresie świadczenia usług diagnostyki medycznej za pomocą zaawansowanej technologii monitorowania kardiologicznego - systemu PocketECG dostarczanego przez emitenta. Działalność prowadzona jest na terenie Stanów Zjednoczonych Ameryki", czytamy w komunikacie spółki.  Nabywcą udziałów jest nowo powstała i w całości kontrolowana przez emitenta spółka Medicalgorithmics US Holding Corporation zarejestrowana w Wilmington w USA.

Posłuchaj
00:00

"Strony ustaliły cenę za udziały w wysokości 34,1 mln dolarów. Wycena udziałów została dokonana m.in. na podstawie wyników finansowych Medi-Lynx w oparciu o ostatnie dwanaście miesięcy licząc wstecz od 30 czerwca 2015 r., które kształtują się następująco: przychód 32,7 mln dolarów, EBITDA 12,5 mln dolarów" - podano dalej w komunikacie. Inwestorzy pozytywnie zareagowali na tę informację. Na sesji w dniu ogłoszenia planów przejęcia akcje Medicalgorithmicsa zdrożały o 7,27%, do 219,90 zł., a do końca października o 11%. Od stycznia do połowy października kapitalizacja spółki wzrosła o 17%. Zdaniem analityków przejęcie pozytywnie wpłynie na przyszłe wyniki Medicalgorithmicsa.

źródło: Parkiet

Powiązane treści
Medicalgorithmics liczy na rozwój rynku w Polsce dzięki programowi refundacji
Medicalgorithmics, po wykupieniu Medi-Lynx Cardiac, szykuje się do przejęcia kolejnego amerykańskiego rywala
Liczne przejęcia zmieniają rynek dystrybucji
Medicalgorithmics, dostawca urządzeń medycznych PocketECG, rozpoczął ekspansję geograficzną
Urządzenie Medicalgorithmicsa do monitorowania pracy serca na odległość hitem w USA
Medicalgorithmics współpracuje z dms-service
Zobacz więcej w kategorii: Gospodarka
Komponenty
Sprzęt dla półprzewodników bije rekordy – AI i nowe technologie napędzają globalny rynek do 138 mld USD!
Zasilanie
Trina Storage i Stiemo zbudują w krajach bałtyckich sieć potężnych magazynów energii
Projektowanie i badania
Dania chce mieć najpotężniejszy na świecie komputer kwantowy
Elektromechanika
Dold wzmacnia międzynarodową obecność - tworzy nowy oddział sprzedaży w Polsce
Projektowanie i badania
Tranzystory diamentowe odmienią elektronikę dużej mocy
Zasilanie
Nowy standard ładowania EV: EVerged i AMPECO połączą siły, by stworzyć sieć 5000 punktów w 2 lata
Zobacz więcej z tagiem: Artykuły
Magazyn
Lipiec 2025
Magazyn
Czerwiec 2025
Targi zagraniczne
Elmässan Stockholm 2025

Komponenty indukcyjne

Podzespoły indukcyjne determinują osiągi urządzeń z zakresu konwersji mocy, a więc dążenie do minimalizacji strat energii, ułatwiają miniaturyzację urządzeń, a także zapewniają zgodność z wymaganiami norm w zakresie EMC. Stąd rozwój elektromobilności, systemów energii odnawialnej, elektroniki użytkowej sprzyja znacząco temu segmentowi rynku. Zapotrzebowanie na komponenty o wysokiej jakości i stabilności płynie ponadto z aplikacji IT, telekomunikacji, energoelektroniki i oczywiście sektorów specjalnych: wojska, lotnictwa. Pozytywnym zauważalnym zjawiskiem w branży jest powolny, ale stały wzrost zainteresowania klientów rodzimą produkcją pomimo wyższych cen niż produktów azjatyckich. Natomiast paradoksalnie negatywnym zjawiskiem jest fakt, że jakość produktów azjatyckich jest coraz lepsza i jeśli stereotyp "chińskiej bylejakości" przestanie być popularny, to rodzima produkcja będzie miała problem z utrzymaniem się na rynku bez znaczących inwestycji w automatyzację i nowe technologie wykonania, kontroli jakości i pomiarów.
Zapytania ofertowe
Unikalny branżowy system komunikacji B2B Znajdź produkty i usługi, których potrzebujesz Katalog ponad 7000 firm i 60 tys. produktów