Urządzenie Medicalgorithmicsa do monitorowania pracy serca na odległość hitem w USA
| Gospodarka ArtykułyMedicalgorithmics, jedna z nielicznych polskich firm, która odniosła sukces w USA, przeniosła się w lutym z rynku New Connect na główny parkiet giełdowy w Warszawie. Firma opracowała produkt PocketECG - technologię zdalnej diagnostyki kardiologicznej. Medicalgorithmics powstał w 2005 r., w 2011 r. wszedł na rynek NewConnect i po niecałych trzech latach trafił na parkiet główny warszawskiej GPW.
Spółka opracowała i produkuje najbardziej zaawansowany technologicznie system do diagnostyki arytmii na świecie. PocketECG łączy cechy innych rozwiązań diagnostycznych i pozwala na wielotygodniową diagnostykę arytmii. Nowatorski algorytm interpretacji EKG opracowany przez firmę generuje w czasie rzeczywistym wyniki i przesyła je na bieżąco do specjalistów czy centrów monitorowania. Dane o pracy serca są przesyłane z elektrod umieszczonych na ciele pacjenta poprzez Bluetooth do smartfona, gdzie specjalistyczna aplikacja je analizuje. Sygnały z urządzenia można także obserwować w przeglądarce internetowej.
Innowacyjny produkt Medicalgorithmics wzbudził duże zainteresowanie za oceanem. W Stanach Zjednoczonych z PocketECG korzysta ponad 900 placówek medycznych. Stamtąd pochodzi 99% obrotów firmy. Przychody od stycznia do września 2013 r. przekroczyły 10,8 mln zł.
źródło: WNP