wersja mobilna
Online: 611 Sobota, 2018.04.21

Biznes

Carlyle kupuje specjalistę od oświetlenia lotniskowego - ADB Safegate

wtorek, 18 lipca 2017 10:41

Według źródeł Grupa Carlyle zdecydowała się wykupić za około 900 mln euro (1 mld dolarów) oświetleniową firmę ADB Safegate. W kwocie tej zawiera się zadłużenie przejmowanej firmy. ADB Safegate z siedzibą w Belgii dostarcza rozwiązania w zakresie oznakowania wizualnego lądowisk oraz miejsc parkingowych dla samolotów, w tym oświetlenie stosowane na pasach startowych na lotniskach, a także w systemach dokowania i na wieżach.

Grupa private equity PAI Partners kupiła ADB od inwestora Montagu w 2013 r. za 208 mln euro, a w zeszłym roku przejęła specjalistę ds. systemów dokujących Safegate International za nieujawnioną kwotę. Firmy te zostały połączone, tworząc ADB Safegate. Produkty firmy zainstalowane są na około 2,5 tys. lotnisk na całym świecie.

Firma ADB została założona w 1920 roku przez belgijskiego przedsiębiorcę Adriena de Backera i początkowo działała jako dostawca iluminacji i lamp dla teatrów i terenów sportowych. Od roku 1947 zaczęła zajmować się także oświetlaniem lotnisk i w 1987 r. została przejęta przez Siemensa, który ostatecznie w 2009 r sprzedał spółkę firmie Montagu.

źródło: Reuters

 

World News 24h

sobota, 21 kwietnia 2018 19:58

Chinese e-commerce firm Alibaba Group Holding Ltd has acquired Chinese chip maker Hangzhou C-SKY Microsystems to underpin its cloud-based “internet of things” business, an Alibaba spokeswoman said on Friday. “Alibaba aims to empower different industries through our cloud-based IoT solutions, in which chips play a significant role. The acquisition of Hangzhou C-SKY Microsystems, a leading Chinese supplier of embedded CPU cores, underlines our commitment to driving the development of the chip industry,” the spokeswoman said in a statement, referring to central processing units.

więcej na: www.reuters.com