wersja mobilna
Online: 390 Sobota, 2018.03.24

Biznes

AMD prognozuje przychody powyżej szacunków analityków

czwartek, 27 lipca 2017 07:50

Firma Advanced Micro Devices przewiduje, że już w bieżącym kwartale jej przychody przekroczą szacunki analityków, co daje jej podstawę do skorygowania w górę prognozy całorocznej. AMD szczególnie liczy na duże zapotrzebowanie na chipy graficzne i nowe procesory Ryzen dla komputerów PC. Firma spodziewa się, że w całym bieżącym roku jej przychody wzrosną nawet o blisko 20%, co stanowi spory wzrost oczekiwań w porównaniu do wcześniejszych szacunków dwucyfrowego wzrostu w pobliżu 10%.

Producent twierdzi również, że w bieżącym kwartale liczy na 23-procentowy wzrost przychodów w porównaniu do kwartału drugiego, co daje wartość około 1,50 mld dolarów, plus-minus 3%. Analitycy Thomson Reuters I/B/E/S spodziewali się średnio wyniku 1,39 mld dolarów.

Sprzedaż w jednostce biznesowej AMD, która produkuje używane w komputerach PC procesory takie, jak Polaris, wzrosła w drugim kwartale o 51,5% do 659 mln dolarów. Jednocześnie, w ciągu trzech miesięcy zakończonych 1 lipca, firma odnotowała stratę netto w wysokości 16 mln dolarów, czyli 2 centów na akcję, w porównaniu do zysku w wysokości 69 mln dolarów, czyli 8 centów na akcję, rok wcześniej.

źródło: Reuters

 


World News 24h

sobota, 24 marca 2018 16:05

Tesla claims it has not been paid for more than a third of the electricity its batteries have generated in South Australia because they are providing it too fast to be counted. The Tesla batteries have been providing back-up energy when generators fail or fall short. The energy market operator breaks down response time into six seconds, one minute and five minutes for power to be provided into the grid. But batteries can take less than 200 milliseconds to provide energy back into the grid, so any power sent between 200 milliseconds and six seconds is too fast to register.

więcej na: www.smh.com.au