AMD prognozuje przychody powyżej szacunków analityków

| Gospodarka Artykuły

Firma Advanced Micro Devices przewiduje, że już w bieżącym kwartale jej przychody przekroczą szacunki analityków, co daje jej podstawę do skorygowania w górę prognozy całorocznej. AMD szczególnie liczy na duże zapotrzebowanie na chipy graficzne i nowe procesory Ryzen dla komputerów PC. Firma spodziewa się, że w całym bieżącym roku jej przychody wzrosną nawet o blisko 20%, co stanowi spory wzrost oczekiwań w porównaniu do wcześniejszych szacunków dwucyfrowego wzrostu w pobliżu 10%.

AMD prognozuje przychody powyżej szacunków analityków

Producent twierdzi również, że w bieżącym kwartale liczy na 23-procentowy wzrost przychodów w porównaniu do kwartału drugiego, co daje wartość około 1,50 mld dolarów, plus-minus 3%. Analitycy Thomson Reuters I/B/E/S spodziewali się średnio wyniku 1,39 mld dolarów.

Sprzedaż w jednostce biznesowej AMD, która produkuje używane w komputerach PC procesory takie, jak Polaris, wzrosła w drugim kwartale o 51,5% do 659 mln dolarów. Jednocześnie, w ciągu trzech miesięcy zakończonych 1 lipca, firma odnotowała stratę netto w wysokości 16 mln dolarów, czyli 2 centów na akcję, w porównaniu do zysku w wysokości 69 mln dolarów, czyli 8 centów na akcję, rok wcześniej.

źródło: Reuters