Dell EMC w Polsce ma nowego dyrektora generalnego

Od dzisiaj stanowisko dyrektora generalnego Dell EMC w Polsce objął absolwent Wydziału Elektroniki Politechniki Warszawskiej - Dariusz Piotrowski. Będzie on odpowiedzialny za rozwój działalności firmy na polskim rynku oraz nadzór nad sprzedażą całego portfolio produktów i rozwiązań Dell i Dell EMC, przeznaczonych dla użytkowników indywidualnych i biznesowych. Zajmie się również umacnianiem pozycji firmy we wszelkich segmentach rynkowych. Dotychczas, od kwietnia 2017 roku, obowiązki dyrektora generalnego pełnił Radomir Bordon, dyrektor technicznego wsparcia sprzedaży w regionie Europy Środkowo-Wschodniej.

Posłuchaj
00:00

Oprócz Politechniki Warszawskiej Dariusz Piotrowski ukończył również studia MBA na Uniwersytecie Warszawskim oraz Uniwersytecie Illinois.

Przez ostatnie lata Dariusz Piotrowski sprawował kierownicze funkcje w firmie Microsoft, gdzie kierował zespołami realizującymi projekty informatyczne. Pełnił funkcje dyrektora sprzedaży dla klientów enterprise, p.o. dyrektora generalnego, a także dyrektora działu nowych technologii. Wcześniej, przez 13 lat odpowiadał za różne działy w firmie Cisco Systems - między innymi za sprzedaż zaawansowanych technologii na rynki Europy Środkowej oraz współpracę z partnerami w Polsce. Ścieżkę zawodową rozpoczął w Naukowo-Akademickiej Sieci Komputerowej (NASK), gdzie do jego zadań należało projektowanie i wdrażanie ogólnokrajowych sieci teleinformatycznych.

źródło: Dell

Powiązane treści
Po przejęciu EMC Dell planuje likwidację nawet 3000 miejsc pracy
UE zaakceptowała przejęcie EMC przez Della za 67 mld dolarów
Połączenie Dell-EMC tworzy poważnego konkurenta dla gigantów z Doliny Krzemowej
Dell będzie w całości wykupiony przez swojego założyciela
Zobacz więcej w kategorii: Gospodarka
Zasilanie
Trina Storage i Stiemo zbudują w krajach bałtyckich sieć potężnych magazynów energii
Projektowanie i badania
Dania chce mieć najpotężniejszy na świecie komputer kwantowy
Elektromechanika
Dold wzmacnia międzynarodową obecność - tworzy nowy oddział sprzedaży w Polsce
Projektowanie i badania
Tranzystory diamentowe odmienią elektronikę dużej mocy
Zasilanie
Nowy standard ładowania EV: EVerged i AMPECO połączą siły, by stworzyć sieć 5000 punktów w 2 lata
Aktualności
Portugalia potęgą w zakresie centrów danych?
Zobacz więcej z tagiem: Artykuły
Magazyn
Lipiec 2025
Magazyn
Czerwiec 2025
Targi zagraniczne
Elmässan Stockholm 2025

Komponenty indukcyjne

Podzespoły indukcyjne determinują osiągi urządzeń z zakresu konwersji mocy, a więc dążenie do minimalizacji strat energii, ułatwiają miniaturyzację urządzeń, a także zapewniają zgodność z wymaganiami norm w zakresie EMC. Stąd rozwój elektromobilności, systemów energii odnawialnej, elektroniki użytkowej sprzyja znacząco temu segmentowi rynku. Zapotrzebowanie na komponenty o wysokiej jakości i stabilności płynie ponadto z aplikacji IT, telekomunikacji, energoelektroniki i oczywiście sektorów specjalnych: wojska, lotnictwa. Pozytywnym zauważalnym zjawiskiem w branży jest powolny, ale stały wzrost zainteresowania klientów rodzimą produkcją pomimo wyższych cen niż produktów azjatyckich. Natomiast paradoksalnie negatywnym zjawiskiem jest fakt, że jakość produktów azjatyckich jest coraz lepsza i jeśli stereotyp "chińskiej bylejakości" przestanie być popularny, to rodzima produkcja będzie miała problem z utrzymaniem się na rynku bez znaczących inwestycji w automatyzację i nowe technologie wykonania, kontroli jakości i pomiarów.
Zapytania ofertowe
Unikalny branżowy system komunikacji B2B Znajdź produkty i usługi, których potrzebujesz Katalog ponad 7000 firm i 60 tys. produktów