Trójwyjściowe zasilacze Keysight Technologies ograniczą liczbę problemów z zasilaniem

| Gospodarka Artykuły

Firma Keysight Technologies zapowiedziała wprowadzenie do sprzedaży nowej serii trójwyjściowych, programowalnych zasilaczy DC E36300. Przyrządy te, wyposażone w duży, kolorowy wyświetlacz, intuicyjny interfejs użytkownika i nowoczesne interfejsy (LAN, LXI, USB i opcjonalnie GPIB), oferują możliwości dostępne w wielu droższych modelach.

Trójwyjściowe zasilacze Keysight Technologies ograniczą liczbę problemów z zasilaniem

- Dzisiejsze skomplikowane urządzenia elektroniczne mają coraz wyższe wymagania wobec zasilających je systemów. Często jednak powodują one problemy projektowe, a zasilacze klasy podstawowej nie są w stanie ich wychwycić. Dzięki zasilaczom serii E36300 Series, inżynierowie mogą symulować problemy z zasilaniem jeszcze na wczesnym etapie projektowania. Zaawansowane funkcje, takie jak pomiary małych prądów, automatyczne połączenia szeregowe i równoległe, sekwencyjne włączanie wyjść i rejestracja danych, pomagają w wykrywaniu problemów z zasilaniem - powiedział Bill Griffith, menadżer inżynierii aplikacyjnej w firmie Keysight.

Zasilacze serii E36300 charakteryzują się małymi szumami wyjściowymi w normalnym trybie pracy, dostarczając wysokiej jakości sygnał zasilający, ważny w przypadku aplikacji precyzyjnych. Ponadto, charakteryzują się małymi szumami akustycznymi. Wszystkie modele zapewniają małe współczynniki line/load regulation, wynoszące po 0,01%, czas odpowiedzi poniżej 50 µs, umożliwiają pomiary małych prądów oraz zawierają zabezpieczenia nadnapięciowe, nadprądowe i termiczne, eliminujące ryzyko uszkodzenia urządzenia zasilanego.

Zasilacze serii E36300 są wspierane przez oprogramowanie BenchVue firmy Keysight do konfiguracji, sygnalizacji alertów, wizualizacji wyjść oraz rejestracji zmian prądu i napięcia w czasie. Funkcjonalność Test Flow pozwala użytkownikom szybko zautomatyzować konfigurowanie parametrów przyrządu i kolejne czynności pomiarowe w ramach sekwencji testowych.

Urządzenia posłużą nie tylko doświadczonym użytkownikom. Zasilacze serii E36300 nadają się idealnie również dla użytkowników początkujących i studentów, mających z nimi do czynienia po raz pierwszy. Dzięki pełnemu menu i interfejsowi na panelu czołowym są to przyrządy intuicyjne i łatwe w obsłudze. Zawierają pokrętła do regulacji napięcia i prądu, indywidualne przełączniki On/Off dla każdego kanału oraz keypad i przyciski funkcyjne do konfiguracji, pozwalające uprościć obsługę i zwiększyć produktywność.

Więcej informacji dotyczących trójwyjściowych, programowalnych zasilaczy DC serii E36300 można znaleźć na stronie www.keysight.com/find/e36300 lub kontaktując się z firmą Keysight pod adresem www.keysight.com/find/contactus.

źródło: AM Technologies