Amazon otrzymał 238 ofert dotyczących lokalizacji drugiej siedziby

| Gospodarka Artykuły

W ubiegłym miesiącu firma z Seattle ogłosiła konkurs dotyczący miejsca budowy jej drugiej siedziby głównej. Amazon zadeklarował, że zainwestuje ponad 5 mld dolarów i utworzy do 50 tys. miejsc pracy związanych z obiektem "Amazon HQ2". Termin składania propozycji upłynął w ubiegłym tygodniu. Wczoraj Amazon ogłosił, że otrzymał aż 238 ofert od miast i regionów w Ameryce Północnej, chcących gościć jej drugą siedzibę. Amazon nie ujawnił zakresu zachęt przedstawionych w propozycjach.

Amazon otrzymał 238 ofert dotyczących lokalizacji drugiej siedziby

Wysyłkowy gigant otrzymał oferty z 54 stanów, prowincji, dystryktów i terytoriów znajdujących się w Stanach Zjednoczonych, Kanadzie i Meksyku.

Niektórzy oferenci proponują Amazonowi miliardy dolarów ulg podatkowych, jeśli zostaną wybrani. Stan New Jersey zaproponował 7 mld dolarów potencjalnych kredytów z przeznaczeniem na stanowe i miejskie podatki, jeśli Amazon utworzy siedzibę w Newark. Z kolei Jason Lary, burmistrz Stonecrest na przedmieściach Atlanty, powiedział, że jego miasto wykorzysta 345 akrów gruntów przemysłowych do stworzenia nowego miasta o nazwie Amazon. CEO Jeff Bezos byłby jego dożywotnim burmistrzem.

Firma Amazon ogłosi decyzję lokalizacyjną w przyszłym roku.

źródło: Reuters