Amazon kupuje za 1 miliard dolarów start-up Ring - specjalistę z zakresu home security

| Gospodarka Artykuły

Amazon zdecydował się kupić producenta wideodomofonów - firmę Ring - w której analitycy widzą rosnący potencjał w zakresie dostarczania rozwiązań typu home security. Według źródeł agencji Reuters wartość transakcji przejęcia start-upu Ring przekracza 1 miliard dolarów. Amazon odmówił jednak ujawnienia jej warunków.

Amazon kupuje za 1 miliard dolarów start-up Ring - specjalistę z zakresu home security

Zakup firmy Ring ma być jednym z najdroższych przejęć Amazona, po ubiegłorocznym wchłonięciu Whole Foods Market za 13,7 mld dolarów. Pod koniec zeszłego roku Amazon kupił też producenta domowych kamer bezpieczeństwa Blink za około 90 mln dolarów.

Największy na świecie sprzedawca internetowy uważa, że ​​sprzedaż gadżetów podłączonych do Internetu, poczynając od czytników Kindle po nową wersję Cloud Cam, spowoduje wzrost liczby zakupów dokonywanych poprzez witrynę Amazon.com. Ring oferuje urządzenia zabezpieczające, które mogą dobrze współpracować z Amazon Key, systemem inteligentnego zamka i kamer, który umożliwia personelowi dostawczemu wstawianie dostarczanych paczek do domu w celu uniknięcia kradzieży, lub - w przypadku świeżej żywności - w celu uniknięcia zepsucia.

Obecnie urządzenia Ring mogą łączyć się z asystentem głosowym Amazona - Alexą. Użytkownicy urządzenia Echo Show firmy Amazon mogą powiedzieć: "Alexa, pokaż moje główne drzwi", aby otrzymywać na żywo informacje o aktywności wokół ich domu za pośrednictwem kamer Ring. Zdaniem analityków Wedbush Securities transakcja stwarza potencjał na znacznie więcej funkcjonalności i może zrewolucjonizować podejście do bezpieczeństwa w domu.

źródło: Reuters