Amazon planuje podzielić swoją drugą siedzibę na dwa miasta

| Gospodarka Aktualności

Według nieoficjalnych źródeł, amerykański potentat branży e-commerce planuje podzielić swoją drugą siedzibę między dwa miasta. Ta na obecną chwilę najaktualniejsza informacja, dotycząca ogłoszonego ponad rok temu konkursu, który przyciągnął uwagę wielu miast w Ameryce Północnej, pojawiła się w poniedziałek. Anonimowy informator ujawnił, że wśród finalistów, z którymi Amazon prowadzi zaawansowane rozmowy są miasta Dallas, Long Island City oraz Arlington koło Waszyngtonu. W sprawie wiadomości, po raz pierwszy opublikowanej przez Wall Street Journal, Amazon odmawia komentarza.

Amazon planuje podzielić swoją drugą siedzibę na dwa miasta

Mający bazę w Seattle największy na świecie sprzedawca internetowy rozpoczął we wrześniu 2017 r. przyjmowanie ofert dotyczących lokalizacji drugiej siedziby. Ogłosił, że zainwestuje tam ponad 5 mld dolarów i zatrudni nawet 50 tys. osób. Jednym z głównych powodów decyzji Amazona była chęć rekrutowania najlepszych talentów. Oferowanie wyboru centrali może pomóc w pozyskiwaniu nowych pracowników potrzebnych do rywalizowania z firmami, takimi jak Google czy Alphabet, z którymi Amazon konkuruje w zakresie cloud computingu oraz w technologiach sterowania głosowego.

Nie wiadomo było, jakie motywacyjne pakiety mogą zostać zaoferowane Amazonowi. Na początku konkursu New Jersey zaproponowało 7 mld dolarów w potencjalnych kredytach, z przeznaczeniem na redukcję stanowych i miejskich obciążeń podatkowych, jeśli Amazon zainwestuje w Newark i dotrzyma zobowiązań.

Poza doniesieniami prasowymi, w poniedziałek w jednej ze stacji radiowych nowojorski gubernator Andrew Cuomo powiedział, że stan prowadzi z Amazonem rozmowy i ma świetny pakiet motywacyjny, który nie jest tak "szalony" jak oferty innych stanów.

źródło: Reuters

Zobacz również