Australijska armia odbiorcą łącznościowych systemów WB Electronics

Grupa WB, w obecności australijskiego ministra obrony Christophera Pyne'a, podpisała z australijską firmą Cablex porozumienie dotyczące transferu technologii, prowadzenia wspólnych prac badawczo-rozwojowych oraz serwisu i szkoleń z zakresu systemów łączności i dowodzenia oraz systemów bezzałogowych. Jak przekonywał prezes WB Electronics Piotr Wojciechowski, porozumienie ma być początkiem długoletniej współpracy Polski i Australii w dziedzinie obronności.

Posłuchaj
00:00

Firmy mają pracować nad nowatorskimi rozwiązaniami, dostosowanymi do specyficznych wymagań armii australijskiej. Współpraca ma się rozpocząć w najbliższych miesiącach.

WB Electronics to polska prywatna firma produkująca elektronikę i drony dla wojska i do zastosowań cywilnych. Zatrudnia ponad 800 pracowników. Jest producentem m.in. systemów łączności FONET, radiostacji F@stNet oraz systemów dowodzenia i kierowania ogniem ZZKO TOPAZ. Najbardziej znane produkty to system BSL FlyEye i systemy sterowania uzbrojeniem.

źródło: WB Electronics

Powiązane treści
WB Electronics realizuje zamówienie na amunicję krążącą Warmate
WB Electronics realizuje zamówienie na amunicję krążącą Warmate
WB ma offsetowy kontrakt w Malezji
Polska armia kupuje od WB Electronics zestawy Amunicji Krążącej "Warmate"
WB opracuje napęd elektryczny
Polski Fundusz Rozwoju za 128 mln zł przejmuje 24% udziałów WB Electronics
WB Electronics poszuka inwestora
Rekordowe wyniki WB Electronics
WB Electronics i Raytheon nawiążą współpracę na rzecz tarczy antyrakietowej
WB Electronics wyposaży wojsko w supernowoczesne radiostacje
WB Electronics i Radmor rozpędzą technologicznie zbrojeniówkę
WB Electronics kupuje Radmor
System FONET w służbie podchorążych Wojskowej Akademii Technicznej
3City Electronics wchodzi do Grupy WB
Zobacz więcej w kategorii: Gospodarka
Produkcja elektroniki
XTPL raportuje najwyższe przychody
Projektowanie i badania
SPIE umacnia pozycję w Europie Środkowej dzięki akwizycji czeskiej firmy BLOCK Group
Optoelektronika
W stronę bezpieczeństwa, energooszczędności i koncepcji "smart spaces" - Lena Lighting zmodernizuje oświetlenie w gminie Łęczna
Projektowanie i badania
Optymalizacja procesów projektowych dzięki szablonom w Altium Designer - webinar
Zasilanie
Recykling akumulatorów litowo-jonowych
Pomiary
Wielofunkcyjny miernik parametrów sieci RMM-483-10-R jako element systemów zarządzania energią
Zobacz więcej z tagiem: Artykuły
Magazyn
Kwiecień 2026
Targi krajowe
Targi Euro Target Show 2026
Magazyn
Marzec 2026

Jak kompensować moc bierną w małej firmie, by płacić mniej za energię bierną?

Z reguły małej firmy nie stać na zakup automatycznego kompensatora mocy biernej. Niemniej, sytuacja nie jest bez wyjścia i w tym artykule na prostym przykładzie pokazane zostało podejście do rozwiązania problemu mocy biernej.
Zapytania ofertowe
Unikalny branżowy system komunikacji B2B Znajdź produkty i usługi, których potrzebujesz Katalog ponad 7000 firm i 60 tys. produktów