System FONET w służbie podchorążych Wojskowej Akademii Technicznej

Grupa WB wsparła działalność dydaktyczną Wydziału Elektroniki Wojskowej Akademii Technicznej - wykładowcy i podchorążowie będą odtąd mogli podczas zajęć praktycznych korzystać z Pokładowego Zestawu Urządzeń Łączności Wewnętrznej FONET.

Posłuchaj
00:00

18 października 2018 r. w siedzibie Wojskowej Akademii Technicznej odbyła się uroczystość przekazania przez Grupę WB Pokładowego Zestawu Urządzeń Łączności Wewnętrznej FONET na użytek Wydziału Elektroniki.

W imieniu WAT w uroczystości uczestniczyli: prof. dr hab. inż. Andrzej Dobrowolski - Dziekan Wydziału Elektroniki, dr hab. inż. Dariusz Laskowski - Prodziekan ds. Kształcenia i Rozwoju oraz dr inż. Piotr Łubkowski - Kierownik Zakładu Systemów Telekomunikacyjnych. W imieniu Grupy WB sprzęt dla podchorążych Wojskowej Akademii Technicznej przekazali dr hab. inż. Janusz Dudczyk - Pełnomocnik Zarządu ds. Programu Strategicznego C4I oraz Jacek Cyrek - Kierownik projektów systemów rozpoznania elektronicznego.

- Wielu pracowników Grupy WB wywodzi się z Wojskowej Akademii Technicznej, uczelni z ogromną tradycją, która przygotowuje absolwentów służących wiedzą Polsce, w aspektach zarówno wojskowych, jak i cywilnych. Dlatego tym bardziej cieszymy się, mogąc wesprzeć Wydział Elektroniki jednym z naszych najbardziej zaawansowanych rozwiązań, jakim jest system FONET - powiedział podczas podpisania umowy dr hab. inż. Janusz Dudczyk. - Mam nadzieję, że posłuży on podchorążym i pracownikom dydaktycznym.

FONET to zestaw urządzeń i oprogramowania, tworzący jednolitą bazę wymiany danych pomiędzy pojazdami na polu walki oraz integrujący wszystkie systemy pojazdowe. Jest wykorzystywany nie tylko przez jednostki Wojska Polskiego, ale również m.in. przez siły zbrojne USA, Szwecji, Malezji, Węgier oraz kilku innych krajów świata.

Przekazanie systemu jest wyrazem wsparcia przez Grupę WB laboratoriów technicznych Wydziału Elektroniki WAT, przeznaczonych do szkolenia podchorążych w zakresie środków łączności. Ma on zarówno pomóc w pracy wykładowcom, jak i umożliwić studentom korzystanie podczas zajęć praktycznych z najnowocześniejszego, w pełni funkcjonującego sprzętu.

- Bardzo dziękuję przedstawicielom Grupy WB za wyposażenie naszego laboratorium w system FONET, który na pewno wzbogaci naszą bazę dydaktyczną i pozwoli kształcić podchorążych na najwyższym poziomie - skomentował Dziekan Wydziału Elektroniki WAT, prof. dr hab. inż. Andrzej Dobrowolski.


    

Źródło: WB Electronics

Powiązane treści
Dzień Otwarty on-line Wojskowej Akademii Technicznej
Konferencja Secon 2019
WB Electronics realizuje zamówienie na amunicję krążącą Warmate
Wojskowa Akademia Techniczna rozszerza współpracę z firmą IBM
Polska armia kupuje od WB Electronics zestawy Amunicji Krążącej "Warmate"
MON kupi dla wojska miniaturowe drony za 14 mln złotych
Polski Fundusz Rozwoju za 128 mln zł przejmuje 24% udziałów WB Electronics
Australijska armia odbiorcą łącznościowych systemów WB Electronics
WB Electronics poszuka inwestora
Rekordowe wyniki WB Electronics
WB Electronics i Raytheon nawiążą współpracę na rzecz tarczy antyrakietowej
Zobacz więcej w kategorii: Gospodarka
Zasilanie
Trina Storage i Stiemo zbudują w krajach bałtyckich sieć potężnych magazynów energii
Projektowanie i badania
Dania chce mieć najpotężniejszy na świecie komputer kwantowy
Elektromechanika
Dold wzmacnia międzynarodową obecność - tworzy nowy oddział sprzedaży w Polsce
Projektowanie i badania
Tranzystory diamentowe odmienią elektronikę dużej mocy
Zasilanie
Nowy standard ładowania EV: EVerged i AMPECO połączą siły, by stworzyć sieć 5000 punktów w 2 lata
Aktualności
Portugalia potęgą w zakresie centrów danych?
Zobacz więcej z tagiem: Aktualności
Gospodarka
Portugalia potęgą w zakresie centrów danych?
Gospodarka
Globalny rynek smartfonów stoi w obliczu stagnacji
Gospodarka
Weller Tools świętuje 80 lat innowacji

Komponenty indukcyjne

Podzespoły indukcyjne determinują osiągi urządzeń z zakresu konwersji mocy, a więc dążenie do minimalizacji strat energii, ułatwiają miniaturyzację urządzeń, a także zapewniają zgodność z wymaganiami norm w zakresie EMC. Stąd rozwój elektromobilności, systemów energii odnawialnej, elektroniki użytkowej sprzyja znacząco temu segmentowi rynku. Zapotrzebowanie na komponenty o wysokiej jakości i stabilności płynie ponadto z aplikacji IT, telekomunikacji, energoelektroniki i oczywiście sektorów specjalnych: wojska, lotnictwa. Pozytywnym zauważalnym zjawiskiem w branży jest powolny, ale stały wzrost zainteresowania klientów rodzimą produkcją pomimo wyższych cen niż produktów azjatyckich. Natomiast paradoksalnie negatywnym zjawiskiem jest fakt, że jakość produktów azjatyckich jest coraz lepsza i jeśli stereotyp "chińskiej bylejakości" przestanie być popularny, to rodzima produkcja będzie miała problem z utrzymaniem się na rynku bez znaczących inwestycji w automatyzację i nowe technologie wykonania, kontroli jakości i pomiarów.
Zapytania ofertowe
Unikalny branżowy system komunikacji B2B Znajdź produkty i usługi, których potrzebujesz Katalog ponad 7000 firm i 60 tys. produktów